Yapay Çim Hakkında En Çok Sorulan 10 Soru ve Cevabı

Yapay Çim Hakkında En Çok Sorulan 10 Soru ve Cevabı

Yapay çim onlarca yıldır piyasada yer bulan, doğal çime alternatif olarak üretilmiş, hammaddesi petrol olan ve başarısı kanıtlanmış bir zemin seçeneğidir. Piyasada, sentetik çim, suni çim olarak da anılmaktadır. Doğru tabir ise suni olarak geçmektedir. Suni çimin bu kadar gelişmiş olması ona büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Çünkü doğal çim görünümlü ve konforlu kullanım sunan bir ürün olan yapay çimin birçok farklı seçeneği bulunmaktadır.

Yapay Çim Hakkındaki 10 Sorunun Cevabı

 Ne Kadar Süre İle Kullanılır?

Bu soruya iki şekilde cevap vermek doğru olacaktır. Farklı alanlar için üretilen yapay çimlerin ömürleri farklıdır. Kesin bir tarih verilemese de alacağınız her ürün için farklı bir süre bilgisi firma tarafından size verilecektir.

Çim Halı Zararlı mıdır?

Yapay Çim - Suni Çim - Nurteks

Adı yapay veya suni olan herhangi bir ürün ile ilgili böyle bir algı oluşması oldukça normaldir. Fakat çim sektöründe böyle bir durum söz konusu değildir. Şimdiye kadar yapılan çalışmalar böyle bir zararın olduğundan bahsetmemiştir.

Halı Saha Yapımı için Suni Çim Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Halı saha yapımı için suni çim uygulamasını halı saha yapımı yazımızda detaylıca okuyabilirsiniz.

Suni Çim Kiralama Yapmak İstiyorum Mümkün mü?

Ne yazık ki böyle bir kiralamadan söz edemeyiz. Çünkü zemine, yapıştırma yöntemi ile uygulanan suni çimi kiralamak mümkün değildir. Eğer halı saha yaptırmayı düşünüyorsanız kullanacağınız araziyi kiralayabilirsiniz fakat çimi kiralamak mümkün değildir.

Bahçede Kullanılan Sentetik Çim Çocuğun Üzerinde Oyun Oynamasına Müsade Eder mi?

Yapay Çim - Suni Çim- Nurteks

Bahçede kullanılan sentetik çim ürünleri farklı seçeneklerde kullanıcısının karşısına çıkıyor. Yani doğru ve uygun ürünü aldığınız takdirde uzun süre ve konforlu bir kullanım yaşayabilirsiniz. Yumuşak ve sık dokunmuş bir çim halı ürününün üzerinde düşmelerden kaynaklı, yaralanma gibi durumları en aza indirmiştir. Yine bebeğiniz suni çim üzerinde emekleyebilir. Önemli olan doğru ürünü bir uzman ile birlikte seçiyor olmaktır.

Suni Çim Halı Maliyetli Bir Ürün mü?

Sentetik çim ürünleri maliyetli ürünler değildir. Doğal çime oranla daha az bakım gerektirdiği için uzun vadede size fayda sağlayacaktır.

Yapay Çim Almaya Karar Verdim Ne Yapmalıyım?

Karar araştırmasından sonra firma araştırması yapabilirsiniz. Biz Nurteks olarak uzun yıllardır bu alanda hizmet vermekteyiz. Ve her suni çim alanı için farklı uzmanlar yetiştirdik. Dilerseniz uzman bir arkadaşımızdan yardım alabilirsiniz.

Suni Çim Sararır mı?

UV ışınlara karşı koruyucu bir ürün olduğu için bu ürün sararma yapmaz. Sadece çok sıcak havalarda sulama yapmak onu daha yumuşak ve uzun süre kullanıma hazır duruma getirecektir.

Yapay Çim Sahalarda Yağmur Yağdığında Oyun Oynayabilir miyim?

Yapay Çim - Suni Çim - Nurteks

Evet! Suni çim avantajları arasında en belirgin ve doğru özelliği de budur.

Suni Çim Temizliğini Nasıl Yapacağım?

Bu konu oldukça basittir. Halı sahalar için farklı olsa da bahçeniz için de oldukça basittir. Genel sulama, süpürme gibi işlemler suni çim temizliği için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü