Yağmur ve Suni Çim Halı

Yağmur yağışı kışın gelmesi ile birlikte arttığından dolayı suni çim halı üzerinde yağmurun nasıl bir etkisi olduğu merak edilmektedir.

İlk olarak yağmurun ne kadar önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Yağmur yağmazsa ne gibi problemlere yol açabileceğini ve kesinlikle yağmasına ihtiyacımız olduğunun da farkındayız. Yağmur yağmadığında yaşanabilecek susuzluk ise kaçınılmaz bir gerçektir.
Bundan dolayı geleceği düşünen herkes ileri görüşlü davranarak doğal çim olan alanları suni çime çevirdi bile!

Evet, doğal çim görüntüsünü herkes sever. Zaten bundan dolayı doğal çimden ilham alarak suni çim üretilmiştir. Üretilirken de doğal çimin neden olduğu aşırı su ihtiyacı gibi gereksinimler ortadan kaldırıldı.

 

Ancak yağmur yağdığında ortaya birtakım problemler çıktığı da inkar edilemez. Anında oluşan trafik buna örnek olarak gösterilebilir. Peki, yağmur suni çimler için de bir problem yaratır mı? Cevabın “Hayır!” olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sentetik çim halı her hava koşuluna dayanıklıdır. Aynı şeyi doğal çim için söylemek pek mümkün değildir. Çünkü doğal çim yağmurda çamurlaşır, kayganlaşır, su birikintileri meydana gelir. Karlı bir havada donar, sıcak havada sararır ve kurur. Neyse ki suni çim halı tüm yıl dört mevsim boyunca rahatça kullanılabilmektedir.

Peki sentetik çim halı neden yağmurlu havalarda bu kadar dayanıklı?

1. Parçalanmaz

Doğal çim parçalanan bir şey gibi düşünülmemektedir. Ancak aslında yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda bozulmalar meydana gelir. Ezilir, kurur, ezilmesinden kaynaklı yeşil renk bulaştırır.
Ancak suni çim yüksek trafiğe maruz kalan alanlarda bile bozulmamaktadır. Sadece belirli bir süre sonra düzlük oluşursa taramak gerekmektedir. Böylelikle eski görüntüsüne kavuşur.

2. Dayanıklı Olması İçin Üretilmiştir

Suni çim dayanıklıdır. En azından Nurteks ürünleri için bunu söyleyebiliriz. Kaliteli bir suni çime sahip olmak çok önemlidir. Çünkü doğal çimin zahmetli ve masraflı bakımından kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için suni çim alıyorsanız; kalitesiz bir suni çim belki bir süre sizi rahat ettirebilir. Ancak çabuk yıpranacağı için yeniden yenisini almanız gerekecek ve yine maliyetli bir hale gelecektir. Ayrıca kalitesiz bi suni çim yağmurdan da kötü etkilenebilmektedir.
Bu durumdan kaçınmak için en başta kaliteli bir suni çim halı almanız en mantıklısıdır.

Nurteks sentetik çim halıları kullanım amacına göre üretilmektedir. Örneğin; bir evin bahçesinde, bir davet organize edilen bahçede, bir de spor sahalarındaki yapay çimleri düşünelim.

Ev bahçesinde kullanılan ürün ile davet organize edilen bahçelerde kullanılan ürün farklı olabilmektedir. Çünkü ev bahçesinde istediğiniz seçeneği kullanabilecekken davet bahçelerinde daha dayanıklı, üzerinde oluşacak yoğun insan trafiğini kaldırabilecek ürünler tercih etmelisiniz.

Spor amaçlı sahalardaki sentetik çimler ise tamamen farklı yapıda ve dayanıklılık gücü çok daha fazla olacak şekilde üretilmişlerdir.

3. Problemleri Önlemeyi Sağlar

Kaliteli bir yapay çim halı sadece güzel bir görünüm sağlamaz. Doğal çim görünümünde olan sentetik çim halı, sağladığı görüntüden çok daha fazlasıdır. Maksimum dayanıklılık, drenaj, konfor sağlayan bir sistemdir.

4. Güvenli bir Zemin Sağlar

Suni çim halı sayesinde yağmurda düşme riskiniz azalırken; düşmenizden kaynaklanan yaralanmalar da en aza indirgenmektedir. Mesela doğal çimen yağmur yağdığında kayganlaşır. Bundan dolayı bastığınızda düşüp yaralanma riskiniz daha fazladır. Ancak suni çim doğal çim gibi kayganlaşmaz. Düşseniz bile daha yumuşak bir zemin sağlar. Böylelikle az yağmur yağan güzel günlerde de suni çim üzerinde çocuklarınızla oyun oynayıp, vakit geçirebileceksiniz.

Öyleyse Neyi Bekliyorsun?

Suni çim halının yağmurlu havalar dahil olmak üzere her koşulda daha avantajlı olduğu bir gerçek. Bol bol yağmur göreceğimiz bu mevsimlerde ne kadar çabuk suni çim halı kurulumunu gerçekleştirirseniz o kadar çabuk avantajlarının tadını çıkarmış olursunuz. Stoklarla sınırlı fırsat ürünlerini ve suni çim halı çeşitlerini görüntülemek için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.