Suni Çim, Sentetik Çim Halı Modelleri ve Suni Çim Fiyatları

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Suni Çim, Sentetik Çim Halı Modelleri ve Suni Çim Fiyatları

Suni Çim Hakkında Her Şey

Suni çim genel tanımı ile doğal çimin yerine alternatif olarak düşünülmüş, hammaddesi petrol olan yapay çimlerdir. Doğal çimin birçok dezavantajının giderilmesi için hammaddesi petrol olan çim; teknik açıdan granül dolgulu olup polietilen malzemeden oluşan ipliklerinin sık bir biçimde dokunmasıyla oluşmaktadır

. Yapay çim nedir?” sorusuna cevap verirken en önemlisi avantajından da bahsetmek gerekir; yapay çim, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeyen kimyasal ürünlerle üretilen ve bu özelliği sayesinde daha az kaygan olma özelliğine sahip olan bir üründür. Bu da sporcuların performansını pozitif etkilemektedir. Yazının diğer kısmında suni çim fiyatları ve hakkında merak edilen tüm soruları cevaplıyor olacağız.

Suni çim, aşınma konusunda doğal çime göre daha dayanıklı olup 8-10 yıl süre ile orijinalliğini kaybetmeden kullanılabilme olanağı sağlamaktadır. Doğal çimler hava şartlarından olumsuz etkilendiği için 12 ay boyunca doğal görünümünü koruyamamaktadır. Yapay çimler ise 12 ay boyunca hiçbir hava şartından etkilenmeyip doğal görünümünü koruyabildiği gibi çevre dostu bir üründür.

Suni Çim Halı Nedir ve Nasıl Üretilir?

Peyzaj sentetik çimleri diğer sentetik çimlerde olduğu gibi doğal çimin yetiştirilemediği veya bakım maliyetinin yüksek olduğu alanlar için tasarlanmıştır. Daha sonra, daha uzun ömürlü üretilen ürünlerle bunlar pekiştirilmiştir. Sentetik çim üç ana maddeden oluşmaktadır. Sentetik çim ipi, sırt kaplama malzemesi ve dokuma taban bezi. Bunlar özel dokuma makinelerinde, genellikle 4 metre genişliğinde ve 25 metre boyunda üretilir. Sentetik çimler uzun ömürlü olmaları ve doğal çim görünümlerini korumaları anlamında kullanıcısına çok uzun süre hizmet vermektedir.

Suni çim halı ilk kullanım alanı; kentlerin betonlaşmasından dolayı, çocukların kendilerine oyun ve spor alanı bulmakta zorlandığını gören Ford Vakfı tarafından, 1960’ların başlarında, bakımı ve maliyeti kolay yapay çim projesini başlatmıştır. Bu proje kapsamında yapay çimden imal edilmiş ilk spor kompleksi Rhode Island’da bulunan Moses Brown isimli okulda hayata geçirildi. Doğal çimin bakım maliyetleri, gölgelik gibi alanlarda büyütme zorluğu, deformasyonunun fazla olması, su kaynaklarının giderek azalması ve tüm yıl boyunca kullanım zorluğu gibi sebepler; sentetik çimin profesyonel takımlar ve bu takımlara ait stadyumlarda ilk defa kullanılması ise Houston Texas’ta 1966 yılında inşa edilen “Astrodome” stadyumunda olmuştur. Çünkü Astrodome stadyumunun diğer stadyumlardan farkı sürekli olarak kapalı bir stadyum olma özelliği nedeniyle suni çime ihtiyaç duymasıdır.

Çim Halı Nerede Kullanılır?

Yaşam alanlarımızın artan betonlaşma nedeniyle, hammaddesi petrol olan sentetik ipliklerden imal edilmiş suni çimler, spor sahaları başta olmak üzere; bahçe peyzajında, çatı peyzajında, balkon teras peyzajında vb. birçok alanda kendisine uygulama alanı bulabilmiştir.

Nurteks tecrübesi ile üretilen son teknoloji suni çimler; yağmur, kar, don, kasırga, güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalma gibi durumlarda; üzerinde renk atması, erime ve formunun bozulması gibi olumsuzluklardan etkilenmeyen doğa dostu ürünlerdir. Sentetik çimlerin; zirai ve kimyasal bakım ilacı, istenmeyen haşerelerden kendini koruyucu özelliğe sahiptir. Çim halı, güçlü bir malzeme yapısına sahip olması sebebiyle bahçe peyzajı, bina giydirme ve balkon, teras, çatı peyzajında sıklıkla tercih edilmektedir.

Suni Çim Halı Avantajları Nelerdir?

Suni çim kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunu aktarırken doğal çim ile bir karşılaştırma yaparak ilerlemek daha verimli olacaktır. Doğal çim güneşte renk değiştirir ve yağmurlu havalarda üzerinde su birikmesi, boyunun uzaması, çukurların oluşması ve kayganlığının artması gibi çeşitli olumsuzluklar teşkil eder. Doğal çimler sürekli olarak maliyetli bir bakım gerektirmektedir. Yapay çimin bakımı ise doğal çime oranla daha kolay ve daha az maliyetlidir. Futbol, tenis sahaları, oteller, yürüyüş parkurları gibi kullanımın yoğun olduğu alanlarda, kullanıcılara kolaylık açısından üretilen sentetik çim, alt kısmı dolgulu, üst kısmı ise polietilen ve polipropilen ipliklerle işlenerek üretilmektedir. Bu noktada en yüksek kalite oranıyla, suni çim üreterek müşterilerine çeşitlilik sunan, suni çim üreticisi Nurteks, ürettiği ürünle; doğal çimin sağladığı avantajların üstünde verim yakalamaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=cfWzg6TDViM

Doğal çim; yağmur, güneş gibi doğal olaylardan büyük ölçüde etkilenir. Yapay çim ise daha uzun ömürlüdür ve doğal olaylara karşı daha dayanıklıdır. Doğal çim, özellikle futbol sahalarında günlük 3 saat kullanım için uygun olabilmektedir. Oysa ki, suni çimin yüksek kalite standartlarıyla üretilmiş olması, yaz kış fark etmeden yoğun kullanıma uygun olmaktadır. Suni çim üreticisi Nurteks firması, üretmiş olduğu ürüne, kullanım alanına göre özellik katmakta olup kullanıcılara istediği performansı sunmaktadır. Futbol sahalarında, futbolcuya ve topa yeterli düzeyde sıçrama desteğinin sağlanması, kayganlığın azaltılmış olması, yüksek emicilik gücü sayesinde yağmurlu hava şartlarından etkilenmemesi gibi pek çok önemli özellikle üretilen sentetik çimin, günümüzde kullanım alanları gitgide artmaktadır.

Suni Çim Halı Nasıl Döşenir?

Suni çim halı nasıl döşenir? sorusunun birden çok cevabı vardır. Halı saha yapımı için suni çim döşeme yöntemi farklı iken; bahçe, golf sahası vb. alanlara yapılan döşemeler farklı olacaktır.

Halı Sahaya Suni Çim Nasıl Döşenir?

Suni Çim Modelleri

Yer döşemesi suni çim, halı sahaya döşenirken, birden çok aşamadan geçer. Halı sahaya suni çim nasıl döşenir? sorusuna detaylı bir cevap olarak; Öncelikle, drenaj kanalları kazılır, kazılan drenaj kanallarına jeotekstil bohçalama yapılır ve drenaj boruları döşenir. Drenaj kanallarının filtre malzemesi ile doldurulması sonrası 3 no kırmataş ile drenaj katmanı oluşturulur, sonrasında 0,1,2 no kırmataş ile saha mastarlanarak üst drenaj katmanı oluşturulur. Bu aşamalardan sonra saha yüzeyi sıkıştırılır, yüzeye keçe ve sentetik çim serilir. Yapıştırılma kısımlarına polyester bant yani helmetin bezi serilir ve sonra suni çimin fazlalıkları kesilir. Bu işlemin akabinde helmetin bezinin üzerine yapıştırıcı dökülür ve birleştirme işlemi tamamlanır. Birleştirme işlemi bittikten sonra saha içi çizgiler tespit edilir, bu çizgi alanları kesilir ve beyaz renkte üretilen yapay çim, saha içi çizgi yerlerine yapıştırılır. Son işlem olarak kum ve granül dolgu işlemi yapılarak halı saha kullanıma hazır hale getirilir.

Bahçeye Çim Halı Nasıl Döşenir?

Suni Çim, Yapay Çim, Sentetik Çim

Bahçeye suni çim halı döşemek için düz bir zemine ihtiyaç vardır. Bu zemin; beton, asfalt veya toprak olabilir. Toprakta çökme olabileceği için; bahçeye suni çim halı döşerken en iyi seçenek betondur. Uygulama yapılacak alanın, uzun süre sağlıklı kullanımı ve konforunun bozulmaması için uygulama öncesi tüm organik malzemelerin kaldırılmasını tavsiye ederiz. Bu bir zorunluluk olmasa da uzun süre kullanımı artırmaya yönelik alınacak bir tedbirdir. Bahçeye suni çim halı nasıl döşenir sorusunun ikinci adımı uygulamadır. Zeminlerden birini seçtikten sonra; zemine keçe ve üzerine yapay çim serilir. Bir sonraki adım yapıştırılma yerlerine polyester bant yani helmetin bezi yerleştirilmesi ve yapıştırma işlemine geçilmesidir. PU esaslı çift kompenantlı yapıştırıcı suni çimlerin birleştirme alanlarına dökülür ve çim halılar birleştirilir.

Yapay Çim Nerede Satılır?

Yapay çim nerede satılır sorusu için hangi ölçeklerde ve kalitede yapay çime ihtiyacınız olması ile yakından ilgilidir. Yapay çim üretici firmalarda ve yapı marketlerde satılmaktadır. Bahçe, halı saha, tenis kortu gibi birçok alanda kullanılan çim halı için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suni Çim Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yapay çimin en büyük avantajlarından bir tanesi uygulama alanına uygun şekilde döşendikten sonra uzun yıllar kullanıma olanak sağlamasıdır. Suni çim fiyatları için bazı değişkenler vardır. Bu değişkenleri şöyle sıralayabiliriz; gramaj, kullanılan ipin kalitesi, uygulama alanının büyüklüğü… Suni çim m2 fiyatı belirlemek için; projede uygulanacak net alanın belirlenmesi ve bu alan göz önüne alınarak suni çim fiyatı verilmesi en sağlıklı yoldur. Kullanılacak alanın büyüklüğü yapay çim fiyatlarını etkilemektedir. Suni çim halı fiyatları hesaplamak, projeyi değerlendirmeden mümkün olmayacağı için, proje üzerinden hesaplama yapmak daha doğru olacaktır. Örneğin; halı saha suni çim m2 fiyatı hesaplamak için o alanın kaç m2 olduğunu bilmek ve buna göre bir hesaplama yapmak her zaman daha doğru olacaktır. Sentetik çim fiyatları için iletişim sayfasından form doldurabilir, daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Suni- Sentetik – Çim Halı Nedir?

Çim halı nedir sorusunu cevaplandırabilmek için; öncelikle çim halının üretim amacını cevaplamak, çim halı nedir sorusunun cevabını bize verecektir. Çim halı ülkemizde ilk önce küçük ticari halı sahalarda kullanılmaya başlanıp, sağladığı konfor sayesinde ciddi bir rağbet görmüştür. Daha sonra bu rağbet,  doğal çim futbol sahalarının, yoğun kullanım ve trafiğe dayanması mümkün olmadığı için bu alanlarda kullanılabilmek adına evrilmiştir. Çünkü doğal çim bir sahada haftada bir maç, bir antrenman yapılırken; sentetik çim sahalar bu sayının çok daha yukarıya çıkmasına olanak sağlamıştır. Bu evrilme, çim halının hav uzunluğunu artırarak, sistemin içine granül dolgusu eklenerek gerçekleştirilmiştir.

Suni Çim, Balkon için Suni Çim, Yapay Çim

Yeni sistem, suni çim veya sentetik çim olarak adlandırılmıştır. Fakat bu adlandırılma 2000 yılların başında sistemi ayrıştırmak amaçlı kullanılsa da tüm bu isimler aynı anlam ve içeriği ifade etmektedir. Doğru standartlarda yapılmış doğal çim saha, tabii ki de çim halıdan daha konforlu bir kullanım sunar. Bu yüzden çim halı,  doğal çimin %100 alternatifi değildir. Ancak doğal çimin; bakım, yoğun kullanım, iklim şartları, su kıtlığı gibi kullanımının ve yaşamasının mümkün olmadığı alanlarda onun yerine kullanılması mecburi bir üründür. Bu mecburiyet sayesinde çim halı alışkanlık haline gelip günlük hayatımızın birçok alanına nüfuz etmiştir. Günümüzde sadece ticari halı sahalarda değil nizami futbol sahalarında, profesyonel kulüplerin antrenman sahalarında, peyzaj alanlarında, refüjlerde ve hatta bina cephelerinde dahi suni çimi görmekteyiz.

Bazı Suni Çim Projelerimiz

121 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba, suni çim halı almak istiyoruz. Ama yapay çim diye söylediğiniz çimi kaç sene kullanacağız? Bi yazlığımız var artık doğal çimlere bakım yapmaktan yorulduk. Komşumuz sizinle iletişime geçip çim halı yaptırmış. Bize acilen bilgi verir misiniz? Yazlık bodrumda 3-5 gün içinde uygulama yapmak mümkün mü? mailden iletişime geçebilirsiniz.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Öncelikle referans ile bizimle iletişime geçtiğiniz için çok mutlu olduk. Size mail gönderdik. Suni çim ürünün kullanım süresi özelliklerine göre değişmektedir. Detayları görüşüyor oluruz. 🙂

   İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Ben suni çim halı almak istiyorum fakat alanım 54 m2. ankaraya hizmet veriyor musunuz? gerçek çimle çok git gel yaşıoyorum. evimin bahçesine döşeticem. ve arada taşlar ve çardak var. işlem kaç gün sürüyor?

  Cevapla
  • Merhaba Zerrin Hanım,

   Ankara ve Türkiye’nin bütün illerine hizmet vermekteyiz. Doğal çime oranla suni çim ürününün birçok avantajı bulunmaktadır. İşlem süresi için hangi ürünü istediğiniz, tedarik süresi ve lokasyon bilgisi önem arz etmektedir. Size bilgilendirme maili gönderiyor olacağız.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Hamdi Ardunç
  Haziran 12, 2019 6:58 am

  suni çim halıyı hep diğer söylenenlerden farklı sanıyordum. Yapay çim, suni çim demekmiş meğerse. piyasada birçok farklı suni çim fiyatı var. neden bu farklılık? nurteks ne yapıyorda fiyatları bu kadar farklı oluyor?

  Cevapla
  • Merhaba Hamdi Bey,

   Birçok alanda kullanılan; çim halı, otel halısı, yapay çim olarak adlandırılan halı grubu aslında aynıdır. Bu zemin ürünleri alanlarına göre üretilmektedir. Farklı fiyatlar olmasının sebebi kullanım alanı, iplik kalitesi gibi değişkenlerdir. Nurteks en kaliteli ipleri kullanıyor. Piyasa karşılaştırması yapabilirsiniz.

   iyi çalışmalar dileriz.

   Cevapla
 • bütün suni çim ürünleri her yer için uygun mu? bahçemde kullandığımı balkonda kullanabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba Handan Hanım,

   Suni çim ürünleri farklı alanlar için farklı alternatifler olarak üretilmektedir. Kullanım alanı, o alandaki kullanım sıklığı ve sunduğu konforlar bakımından suni çim seçenekleri değişkenlik gösterebilmektedir.

   Cevapla
 • […] Suni çim; futbol, golf, hokey, tenis vb. spor zeminlere; cafe, restaurant, bahçe, teras vb. peyzaj alanlarına; park, havuz kenarı vb. dekoratif amaçlı kullanım alanları gibi birçok zemine uygulanabilmektedir. Sentetik çim ürünleri kullanım alanına uygun kategoriye göre üretilmektedir. Yani her bir kategori için ürün seçimi farklı olabilmektedir. […]

  Cevapla
 • Arif Şentürk
  Haziran 29, 2019 12:38 pm

  550 metrekare Terasımıza cim döşemek istiyoruz .Iletisime gecerseniz.

  Cevapla
 • […] üzerinde çalışırken herhangi bir süre kısıtlamasına maruz kalmayacağı bir seçenek olan suni çim, uzun yıllar dayanıklıdır. Suni çim, uzun vadede maliyet açısından da avantajlı olacağı […]

  Cevapla
 • […] bahçenizi dekore edecek peyzaj mimarı ya da sizin tarafınızdan belirlenir. Bu yazımızda neden suni çim ürünü kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Bahçenizi dekore ederken nelere ihtiyacanız […]

  Cevapla
 • […] da bu aşamada oldukça önemlidir. Bahçe mobilyası ve bahçe halısı olarak adlandırılan, suni çim kullanımı hakkında oldukça fazla sayıda soru sorulduğu için bu yazıyı derledik ve size en […]

  Cevapla
 • suni çim m2 fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz? 30 mm ürün istiyorum

  Cevapla
 • Bahçeme suni çim yaptıracağım sezonu geçti mi?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim uygulama yapmak için mevsim fark etmemektedir. Yağışlı ya da çok güneşli olmayan günlerde uygulama yapabiliriz.

   Cevapla
 • […] Suni çim doğal çime alternatif olarak üretilen bir üründür. Spor zeminler, cafe, restaurant, bahçe, teras vb. alanlarda kullanılan suni çim, aynı zamanda dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır. Futbol, rugby, tenis gibi spor alanlarında; kır düğünü yapılan davet bahçelerinde ya da balkon, teras gibi alanlarda kullanılırken, havuz kenarlarında da dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir. […]

  Cevapla
 • […] suni çim uygulaması yapmak oldukça yaygındır. Görselde gördüğünüz gibi bir uygulama yapmak […]

  Cevapla
 • mini futbol sahası için suni çim bakıyorum. ne önerirsiniz_?

  Cevapla
  • Merhaba Memduh Bey,

   Mini futbol sahası için farklı suni çim seçenekler bulunmaktadır. Futbol sahası yapımı için kullanılan suni çimleri tercih edebileceğiniz gibi, farklı sporların bir arada yapılmasına olanak tanıyan multi spor ürününü de tercih edebilirsiniz.

   Cevapla
 • süheyla a.
  Ocak 22, 2020 2:33 pm

  Dekoratif çim ile landscape ürününüz arasında ne fark var?

  Cevapla
  • Merhaba

   Dekoratif çimler, dekorasyon amaçlıdır, havuz kenarı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Landscape ürünleri doğal çim yerine kullanılan peyzaj suni çim ürünüdür. Landscape ürünlerin ömrü yoğun kullanıma rağmen uzun süreli olabilmektedir. Dekoratif çimler ise daha çok ortalama 1 sene kullanıma müsait olurlar.

   Cevapla
 • 640 m2 suni çim alacağım başka ülkeye gönderebiliyormusunuz? Azerbaycan için?

  Cevapla
 • bana fiat ile bilgi verirmisiniz

  Cevapla
  • Hangi ürün ile ilgili bilgi istediğinizi, iletişim bilgilerinizi, iletirseniz sizi bilgilendirebiliriz.

   Cevapla
 • yapay çim için çabuk soluyor diyorlar. balkonuma suni çim yaptırıcam 20 m2. yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
  • Merhaba

   Suni çim ürünler zannedildiğinin aksine daha dayanıklı ürünlerdir. UV dayanımı olan ürünlerde solma, renk eşitsizliği gibi olumsuz durumların oluşması söz konusu değildir.

   Cevapla
 • suni çim fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. 230 m2 suni çime ihtiyacım var bahçem için.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bahçe için landscape ürünlerinden birisini, ihtiyacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Detaylar için size bir mail gönderdik.

   Cevapla
 • […] her bahçenin olması gereken rengidir. Doğal çimin bakımı zahmetli olduğu için suni çim ile bahçelerinizi yeşil hale getirebilirsiniz. Özellikle kış aylarında oldukça atıl hale […]

  Cevapla
 • suni çim uygulamak için en uygun mevsim hangisi? kışın uygulama yapmak yanlış olur diye baharı bekledim. bilgi verir misiniz?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim yapımı genellikle ilk bahar aylarında tercih edilmektedir. Tabii ki diğer mevsimlerde de suni çim uygulaması yapılmaktadır.

   Cevapla
 • kırmızı suni çim mümkün mü?

  Cevapla
 • Suni çim ürünü kullanıyorum ama kısa sürede eskidir. Özellikle mobilyaları koyduğum yerler. Bana bir ürün önerebilir misiniz böyle bir şeyin yaşanmayacağı. Daha önceki yapay çim denemelerim de bu şekilde sonuçlanmıştır.

  Cevapla
  • Yoğun kullanım alanları için seçtiğiniz ürünün kalitesi, dokuma sıklığı gibi değişkenler oldukça önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken doğru ürünü seçiyor olmaktır. Eğer peyzaj alanı için dekoratif suni çim seçimi yaparsanız bu size kısa vadede problem oluşturacaktır.

   Cevapla
 • terasım için 30 m2 suni çim almayı düşünüyorum. ama kararsızlıkda yaşıyorum. suni çim fiyatları hakkında çok bilgim olmasada ne ürün kullanacağımı bilemiyorum. bu konuda yardımıcı olurmusunuz?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim fiyatları ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için diğer iletişim kanalları aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla
 • beton zeminime suni çim uygulaması yapmak istiyorum. kendim uygulama yapabilir myim?

  Cevapla
 • İhtiyacım olan toplam suni cim 2423 m2. ama yapılacak alanda farklılık olacak. havuz kenarı için farklı diğer alanlar için farklı seçeneklerim var mı?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Projeye uygun suni çim üretimi yapabiliriz. Detayları iletirseniz daha hızlı yardımcı olabiliriz.

   Cevapla
 • 3 farklı renkte toplam 4300 m2 suni çime ihtiyacımız var. Çim halıyı aynı teknik özelliklerde ve farklı renklerde yapabiliyor musunz

  Cevapla
  • Merhaba,

   Farklı ürünleri farklı renklerde üretebiliyoruz. Dilediğiniz renklerde ve özelliklerde suni çim üretimi yapabiliriz. Bilgileri mail olarak gönderirseniz daha detaylı bilgilendirme yapabiliriz.

   Cevapla
 • kırmızı suni çim için fiyat alabilir miyim? 30 m2 bahçemde kullanıcam

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bahçenizde kullanmak için landscape ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yoğun kullanım alanlarında daha yüksek hav ağırlığına sahip bir ürün tercih etmeniz ürünü daha verimli kullanmanıza sebep olur.

   Cevapla
 • Suni çim birçok bakımdan avantajlı, futbol sahası yapımı ve halı saha için farkı nedir?

  Cevapla
  • Merhaba Kerim Bey

   Profesyonel futbol sahaları için genellikle doğal çim veya hibrit tercih edilir. Halı saha yapımı için ise daha çok suni çim tercih edilmektedir. Suni çimin sağladığı en büyük avantajlardan birisi üzerinde uzun süre oyun oynanmasına olanak tanımasıdır. Doğal çim sahalarda hafta 1 veya 2 maç yapılırken suni çim sahalarda günde 2-3 oyun oynanabilmektedir.

   Cevapla
 • Merhaba

  Aldığım suni çim garanti kapsamındaydı ve kısa sürede yırtıldı ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Üretici firma ile direkt olarak görüşebilirsiniz. Suni çim ürünler genellikle UV garantili olur. Kısa sürede oluşan aşınmalar genellikle iplik kalitesinden kaynaklanır. Ürünü incelemeleri ve size daha net bir bilgi vermeleri daha avantajlı olacaktır.

   Cevapla
 • mavi suni çim üretiyor musunuz?

  Cevapla
 • 4 yıldır bahçemi suni çim kullanıyorum hiç sararma vs olmadı herkese tavsimye.. yapay çimi tercih etsin. çocugumla köpeğim çok rahat

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çimin çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Sizin de bu faydalardan yararlanmanız bizi çok mutlu etti.

   Cevapla
 • bahçem için pembe suni çim bakıyorum 15 m2 ama sitenizde göremedim iyi çalışmalar

  Cevapla
 • suni çim mm’leri arasında ne gibi bir fark var acaba? çok hakim değilim fakat bahçem için suni çim düşünüyorum. mesela 7 mm ile 20 mm dediğiniz suni çim fiyatları mı farklı?

  250 m2’lik bir alanım var bu alana çim halı döşeticem yardımcı olursanız biraz daha bilgi verirseniz süper olacak

  Cevapla
  • Merhaba Nedim Bey,

   Suni çim mm’leri kullanım alanlarına göre üretilir. Bahçeniz için 20 mm’den dah yüksek bir ölçüye sahip bir suni çim tercih edebilirsiniz. 7mm ürünler dekorasyon amaçlıdır. Diğer detayları mail olarak ilettik.

   Cevapla
 • Merhaba
  5 gün önce suni çim aldım. dik durmuyor hem yatay suni çim mi hatalı sizcE

  Cevapla
 • Selam

  1500 m2 halı saha için suni çim fiyatı gönderebilir misiniz?

  Cevapla
 • kır düğünü için çim halı almayı düşünüyorum. suni çim çok mantıklı geliyor. hangi ürün işimi görür.

  Cevapla
 • kerim@gmail.com
  Şubat 12, 2020 1:02 pm

  suni çim fiyatları hakkında net bir bilgi öğrenebilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba Kerim Bey

   Kaç m2 ürün istediğinizi, teknik özellikleri bilmeden net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Dilerseniz detayları iletişime kanalları aracılığı ile iletin size ücret bilgisi verelim.

   Cevapla
 • merhaba
  krem rengi sahada kullanabileceğimiz bir çim halı bakıyorum.

  Cevapla
  • Merhaba

   Krem rengi dediğiniz ürün genellikle kırık beyaz olarak üretilir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz Filiz Hanım.

   Cevapla
 • renkli suni çim satıyomusunuz

  Cevapla
 • […] suni çim uygulaması yapmak oldukça yaygındır. Görselde gördüğünüz gibi bir uygulama yapmak […]

  Cevapla
 • […] da bu aşamada oldukça önemlidir. Bahçe mobilyası ve bahçe halısı olarak adlandırılan, suni çim kullanımı hakkında oldukça fazla sayıda soru sorulduğu için bu yazıyı derledik ve size en […]

  Cevapla
 • suni çim alıp istediğim renge boyamam mümkünmü

  Cevapla
  • Merhaba Ayten Hanım,

   Maalesef doğru bir yöntem değildir. Suni çim halılar daha dokunmadan iplik renkleri bellidir.

   Cevapla
 • sitemizdeki bazı alanlar için farklı renklerde suni çime ihtiyacımız var. toplam çim kullanılacak alan 2300 m2 ortalama. beyaz, yeşil, turun ve mavi renklerde ürüne ihtiyacımız var. ürünlerin uygulanması içni destek veriyor musunuz? 1 ay içinde ürünü teslim alabil miyiz? ürünlerin garantisi ne kadar, hangi ürünü kullanmalıyız hepsi ile ilgili bir dönüş bekliyoruz.

  Cevapla
  • Merhaba Mert Bey,

   Size bilgilendirme maili gönderdik. Farklı renklerde suni çim üretimimiz var. Landscape ürünlerini tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sizinle iletişime geçilecek.

   Cevapla
 • suni çim m2 fiyatları neye göre değişiyor=?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim m2 fiyatları ürünlerin iplik kalitesine, yüksekliğine, taban bezine göre değişkenlik gösterir.

   Cevapla
 • suni çim uygulucam altı küf tutar mı? koku yapar mı bunu merak eidyorum. evimizin terası için düşünüyorum. tşk

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim ürünlerimizin ıslak zeminlerde kullanılması, alana göre çözümler üretilmesi gerekebilir. Bunun için profesyonel uygulama ekiplerinden destek alabilirsiniz. Yinede, yeterli eğim olması durumunda ürünlerimiz (sadece Landscape ürünlerimiz) saatte yaklaşık 60 LT su geçirgenliğine sahiptir. Fakat eğimin yeterli olmadığı alanlarda kullanılması suni çimin altında küflenmelere sebep olacağı için zaman zaman kontrol edilerek temizlenmesi gerekmektedir.

   Cevapla
 • yaptığınız suni çim işlerini görmek istiyorm

  Cevapla
 • Suni çim alacağum fakat balkona uygulamasını nasıl yapacağım konusunda bilgim yok. yaklaşık 6m2 bir alan.

  Cevapla
  • Tüm ürünlerimiz falçata vb. el aletleri ile rahatlıkla kesilip şekil verilebilir. Balkon ebatına göre kesip yerleşimini yapabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba, bahçe için kullanılacak landscape suni çimin iplik boyu kaç mm dir? Toprak zeminin üzerine suni çimi sermeden önce altına farklı bir malzeme döşeniyor mu yoksa direkt olarak toprak zeminin üzerine mi suni çim serimi yapılıyor?

  Cevapla
 • evimin balkonuna suni çim yaptırmayı düşünüyorum. 8 m2 hangi ürünü kullanmam gerekiyor? Suni çim temizliği nasıl yapılıyor?

  Teşekkürler

  Cevapla
 • merhaba

  mavi ve kırmızı suni çime ihtiyacımız var. 500 m2 yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 • köpeğimin olduğu bahçede suni çim halı kullanmak istiyorum, bakımını nasıl yaparım? tuvaletini bunun üzerine yaparsa nasıl temizlenir birde nasıl yıkayacağım ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Cevapla
 • suni çim alacağım nereden alabilirim, ürünle ilgili bir sürü fiyat ve bilgi var. sizin ürününüzü başka nereler stıyor. internet satışınız var mı

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bizim tek online satış kanalımız store.nurteks.com.tr adresidir. Ürünleri inceleyebilirsiniz.

   Cevapla
 • Yıldırım E.
  Eylül 3, 2020 11:55 am

  Merhaba,

  Suni çim alacağım, bunun için birkaç özellik belirtmek istiyorum. Ürünler 25 mm olacak, içerisi kahve renkli otlu gibi görünen ürünleri tercihimiz, bu ürünlerle tamamen yeşil görünen ürünler arasında fiyat farkı var mıdır? Ürünlerin sıklığını çok yoğun istemiyoruz, bu fiyatı direkt etkiler mi?

  dönüşünüzü beklemekteyim,

  iyi çalışmalar

  Cevapla
 • siyah ve beyaz renklerde belirli m2’lerde suni çim istiyoruz, renkli yapay çim üretiminiz var mıdır? konu ile ilgili dönüşünüzü ve yardımınızı bekliyorum, iyi günler

  Cevapla
  • Merhaba,

   Renkli suni çim üretimimiz var. Sizi konu ile ilgili çalışma arkadaşıma yönlendireceğim, iletişime geçerek bilgilendirme yapacaklar.

   Cevapla
 • 5 yıl önce sizden suni çim aldım yine almam gerekiyor her yerde karşıma çıkıyorsunuz, süpersiniz

  Cevapla
 • suni çim için toptan alım yapabiliyormuyuz? bayiniz olmak istiyoruz. odeme seklini de ogrenmek isteriz

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bilgilerinizi ilgili çalışma arkadaşımıza ilettik, sizinle iletişime geçerek suni çim için toptan alım hakkında bilgilendirme yapacaklar.

   Cevapla
 • Ertunç Yılmaz
  Eylül 14, 2020 3:00 pm

  1200 m2 suni çim alıcam ihraç kayıtlı ürün satıyormusunuz? bulgaristan için satışınız varmı ayrıca

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet ürünleri ihraç kayıtlı satabiliyoruz. Bulgaristan için de satışımız bulunmaktadır.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla
 • kırmızı suni çim fiyatı için bana mail atabilir misiniz? tekliflerinizi bekliyorum. birde uygun fiyat bildirirseniz sevinirim. ihtiyaç 380 m2

  Cevapla
 • merhaba yaptıracağımız saha için suni çim araştırması yapıyoruz. en iyi ürün hangisi ise onu kullanmak istiyoruz. bize teklifinizi iletebilir misiniz? beklemedeyiz tşklr

  Cevapla
  • Merhaba Hamdi Bey,

   Spor alanlar için oluşturduğumuz tüm ürünlerin kullanımı oldukça konforludur ve ihtiyacınızı belirleyerek, doğru ürünü aldığınız sürece uzun süre de bu ürünü kullanabilirsiniz. Size bir bilgilendirme maili gönderdik.

   Cevapla
 • Merhaba!
  suni çim temizliği hakkın bilgi sahibi olmak istiyorm. balkonda kullanılır mı? bir de altına ne yapıştırıyorsunuz nasıl sular akıp gider bu bilgiyi bulamadım.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çimin sahip olduğu taban suyu sızdırmaya müsaittir. Uygulamasının doğru yapıldığı alanlarda herhangi bir problem yaşanmaz. Temizliğini fırçalama ve su ile yapabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba,

  golf için sentetik çim ürünleri arıyoruz, tartan zemn de düşünüyoruz çim halı da olabilir. bir kaç sorumuz var. birincisi bu suni çim ne kdr süre kullanılır, yağmur yağnca ne olr? yardımlarınızı bkliyorum. hoşçakalın

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim 4 mevsim kullanıma uygun bir üründür. Yağmur, kar gibi doğa olaylarından etkilenmez. Yağmur yağdığı zamanlarda da üzerinde oyun oynayabilirsiniz. Ürünlerin kullanım süreleri değişse de; doğru bakımı yapıldığı takdirde 6-10 yıl arası ürünleri kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 • bana 20mm ürünleriniz ile ilgi bilgi verirmisiniz? bakkonuma suni çim alacağım hangisini alayım?

  Cevapla
 • Sitemiz için suni çim alacağız. suni çim fiyatları neden bu kadar değişiyor. 10 yerden teklif aldık bambaşka fiyatlar verdiler sizce bu normal mi bizi mi kandırıyorlar.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim fiyatları birçok değişkene göre değişmektedir. Tekliflerin farklı olma sebebi; ürün kalitesi, üretici firma ve perakende satış yapan yerlerden almış olmanız olabilir.

   Cevapla
 • slm
  almayanya urun gonderiminiz varmi? bir saha projesi icin anlasabiliriz.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Dünyadaki tüm ülkere ürün gönderimi yapabiliyoruz. Projenizi mail olarak iletirseniz, teklifimizi ve çalışma şeklimizi de size aktarıyor oluruz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü