Suni Çim Kurulumu Öncesi Bilmeniz Gereken 4 Şey

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Suni Çim Kurulumu Öncesi Bilmeniz Gereken 4 Şey

Suni çim doğal çime alternatif olarak üretilen bir üründür. Spor zeminler, cafe, restaurant, bahçe, teras vb. alanlarda kullanılan suni çim halı, aynı zamanda dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır. Futbol, rugby, tenis gibi spor alanlarında; kır düğünü yapılan davet bahçelerinde ya da balkon, teras gibi alanlarda kullanılırken, havuz kenarlarında da dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir.

Bu yazımızda yaşam alanlarında suni çim kullanacaklara birkaç tavsiye vereceğiz. Bu tavsiyeler suni çim halının kurulumu öncesinde uyulması gereken tavsiyelerdir. Suni çim, doğal çim kadar olmasa da mutlaka bakım gerektiren bir üründür.

Kurum Hakkında Detaylar

1.Doğru Yapılmış Drenaj Sistemine Sahip Olmalısınız

Suni Çim Kurulumu - nurteks

Birçok kişi, suni çim  halının uygulanan alanın su basması konusunda endişe duymaktadır. Bu korkunun önüne geçmek için doğru bir drenaj sistemi uygulamanız yeterli olacaktır. Doğru uygulanan drenaj, yağmurdan asla etkilenmez ve suni çiminizi gönül rahatlığı ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Drenaj, suyu boşaltmak için tasarlanmıştır. Doğru alana yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Eğimli alanlar için eğimin alt kısmına yerleştirilen drenaj, yağmurlu havalarda koruma olacaktır.

2.İhtiyacınız Olan Ürünü Seçmelisiniz

Doğru ürünü seçmek oldukça önemlidir. Bahçeniz için seçtiğiniz suni çim halı, çocukların oyun oynamasına ve yoğun trafiği kaldırmasına müsait olmalıdır. Yani seçtiğiniz ürünün üzerine çocuğunuz düştüğünde veya emeklediği zaman zarar görmeyeceği bir ürün seçimi yapmalısınız.

Yine suni çimin konforlu olabileceğini de unutmayın. Sizi rahat ettirecek uzun süre kullanabileceğiniz ürünü seçmelisiniz.

3. Suni Çimi Dolgu Malzemesi ile Destekleyebilirsiniz

Özellikle saha yapımında bazı ürünler için kum ve granül gibi yardımcı maddeler kullanılmalıdır. Bunun kullanım amacı; ipliklerin dik durmasını, halının daha ağır olmasını, zeminin yumuşak olmasını ve iplerin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

4. Doğru Bakımı Yapmalı ve Bu Konuda İstikrarlı Olmalısınız

Suni Çim Kurulumu - nurteks

Sentetik çim kurulumunuz tamamlandıktan sonra, bakım talimatlarına uymalısınız. Bir süre sonra bakım sıklığı değişecek ve daha rahat edeceksiniz. Suni çim ilk serildiği zaman, çimler daha yatay duracağı için fırçalama işlemini yapabilirsiniz. Yüksek trafiği olan zeminler için yine düzenli olarak fırçalama yapmanız gerekir. Spor zeminlerde bakım uygulaması farklıdır. “Suni çim bakımı nasıl yapılır” başlıklı yazımızda bu konuyu daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Eğer evcil hayvanınız varsa, sıvı deterjanlarla suni çiminizi düzenli olarak temizleyebilirsiniz.

Üzerinde oluşan lekeleri deterjanlı su ile silerken, içerisindeki tozları da bir süpürge yardımı ile çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü