Sentetik Çim Halı Modelleri ve Sentetik Çim Halı Fiyatları

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Sentetik Çim Halı Modelleri ve Sentetik Çim Halı Fiyatları

Sentetik çim doğal çime alternatif olarak üretilmiş, ham maddesi petrol olan bir zemin ürünüdür. Kullanım alanı oldukça geniştir. Kullanım alanları: dekoratif amaçlı olarak ve spor amaçlı olarak ikiye ayrılır. Havuz kenarı, balkon, otel-restoran, spor zeminler ve bahçe peyzajı gibi birçok alanda dekoratif olarak kullanılabilir. Hava şartlarından ya da uzun süreli kullanımlardan etkilenmemesi; suni çim halının en önemli avantajları arasındadır. Uzun kullanımlara olanak tanıması, suni çimi doğal çimden ayıran en önemli özelliktir.

Ortalama olarak 1960’lı yıllarda üretimine başlanan sentetik çim, piyasada suni çim, yapay çim ve çim halı olarak da adlandırılır. Asıl adı çim halı olan bu ürün, yapay olduğu için benzer kelimeler ile anılır.

Suni Çim Hakkında Her Şey

Sentetik Çim Halı - Nurteks

 

Sentetik Çim Halı - Nurteks

futbol sahasına uzman bir uygulayıcı firma tarafından uygulanmalıdır. Çünkü zemine döşenen drenaj, altyapı sayesinde büyük ölçüde emilim gücü olur. Ayrıca kesinlikle yüzeyde su birikmesi gibi olumsuzluklar teşkil etmez. Bu sayede yaz kış kullanıma hazır olacaktır. Güneş ışınlarından etkilenmeyecek, rengi solmayacaktır. Önemli olan, bulunduğu alana ve projeye uygun bir ürün seçmek olacaktır. Çok yoğun kar yağışı veya güneş olan bölgeler için farklı ürün alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Her türlü iklim şartlarına uygun sentetik çim halının tercih edilebilmesi, en önemli belirleyicilerdir.

Suni çim, doğal çimin gerektirdiği; sulama, gübreleme, biçme gibi ek bakım maliyetlerini gerektirmez. Yani, suni çim halı bakımı oldukça kolaydır. Su çim bakımı için; fırçalama ve serinletmek amacı ile sulama yapmak büyük ölçüde yeterli olacaktır.

Sentetik Çim Kullanımı?

Sentetik çim uygulamasında, uygulama alanına göre bir altyapı döşenir. Ayrıca çimlerde kullanılan iplikler yüksek kaliteye sahiptir. Bundan dolayı oyuncuya, hedeflenen konfor sağlanmaktadır. Bugün sentetik çim denildiğinde, akıllara basit bir sistemle döşenen bir uygulama gelmemelidir. Çeşitli testlerden geçirilerek üretimi yapılan bu ürün en ince detayı düşünülerek tasarlanır. Örneğin darbe emiciliği, güneşe karşı dayanıklılığı ve futbolcunun cildine zarar vermemesi gibi detaylar hesaplanır. Sonnrasında uygulama alanına döşenmektedir. Döşendikten sonra dahi kullanım alanına göre uygunluğu çeşitli şekillerde test edilerek, onay verildikten sonra kullanıma hazır bir hale gelir.

Günümüzde halı sahalarda, yürüme parkurlarında, tenis kortlarında, peyzaj uygulamalarında ve bina dış cephe kaplamalarında vb. çeşitli alanlarda kullanımı son derece sağlıklı olduğu gibi yüksek kalitede bir görsellik de sunmaktadır. Bilindiği üzere doğal çimin yetiştirilme zorluğu çekilen alanlara peyzaj amaçlı bir uygulamadır. Uygulama alanı çeşitlerine göre, alt yapı detayları farklılık göstermektedir. Uygulamada yapılan en önemli çalışma mevcut zeminin hazırlanmasıdır. Kullanılan sentetik çimin zemin üzerinde daha sağlıklı ve güzel görünmesi için zeminin buna uygun olması gerekmektedir.

Sentetik Çim Halı Fiyatları

Sentetik çim halı fiyatları için birçok farklı değişken vardır. Suni çim üreticisi olarak fiyatlar ürünün özelliklerine göre değişmektedir. Sentetik çim halı  kullanılan alan, birinci belirleyicidir. Çim halının kullanım alanları; spor zeminler, peyzaj, dekorasyon ve cephe kaplamadır. Kullanım alanından sonra ipliğin kalitesi de bir başka belirleyicidir. İplik kalitesi, çim halının kaç m2 olacağı önemlidir. Ayrıca hangi şehirde uygulanacağı gibi diğer değişkenler de sentetik çim halı fiyatları için belirleyici değişkenlerdir. istanbul veya çevresinde suni çim üreticisi olan firmalar olduğu takdirde, suni çim halı fiyatları değişebilmektedir. Suni çim fiyatları için bu sebeple net bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Futbol sahası gibi alanlarda sentetik çim halı fiyatları ile tenis veya peyzaj bahçe fiyatları değişiklik gösterecektir. Sentetik çim fiyatları belirlendikten sonra uygulama aşamasına geçilmektedir. Eğer suni çim üreten üretici firma ile fiyat görüşmesi yaptıysanız bundan sonraki aşamada üretici firma uygulamayı gerçekleştirir. Sonrasında suni çim kullanıma hazırdır.

Bahçe için Suni Çim

Bahçe için suni çim özel ipliklerle farklı hav ağırlığı ve değişkenlere göre üretilmektedir. Üretilen ürün, uygun alana uygulanır. Bahçe halısı için suni çim uygulama ile dekoratif veya spor zeminlere uygulanan suni çim uygulaması farklılık gösterecektir. Üründe kullanılan ipin üretim metodu, hav ağırlığı gibi özellikleri yine suni çim halı fiyatları için etkileyecek ürünlerdir. Küresel ısınmanın günden güne iyice hissedildiği Dünyamızda Nurteks’in sulama gerektirmeyen sentetik çim ürünleri, peyzaj alanlarında her geçen gün daha çok talep görmektedir. Kullanıcısına birçok açıdan fayda sağlayan suni çimler; çevreye duyarlı olmasının yanı sıra, sulama ve bakım masraflarını azaltması itibariyle; peyzaj alanında da tercih edilme sebebidir.

Futbol Sahası Suni Çim Ürünleri

Suni çimin en yoğun kullanıldığı alanlardan biri de futbol sahalarıdır. Bildiğiniz üzere, futbol ya da rugby, hokey, tenis, golf vb. diğer spor sahalarının yapımı için doğal veya suni çim ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Spor sahaların yapımında tercih edeceğiniz ürünün tüm avantaj ve dezavantajlarını göz önüne alarak seçim yapmanız gerekir. Sentetik çimin en büyük avantajı bakımı kolay ve uzun ömürlü olmasıdır. Doğal çimde görünen; sulama, biçme, gübreleme, ilaçlama vb. bakım maliyetleri suni çimde karşınıza çıkmayacaktır. Dolayısıyla suni çim; doğal çime oranla daha az maliyetli olduğundan yoğun olarak tercih edilmektedir.

Spor Zeminlerde Sentetik Çim Kullanımı

Sentetik Çim Halı - Nurteks

Birçok spor zemin, suni çim kullanımına uygundur. Sentetik çim halı seçimini bu alanlarda gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Futbol dışında hokey, tenis, rugby, voleybol, golf vb. spor sahalarında da suni çim halı kullanılmaktadır. Uzun ömürlü ve bakımı kolay sentetik çimleri tercih ederek ekonomik olarak büyük avantaj elde edeceksiniz. Güvenilir bir üretici firma ile çalışıp sahanın bakımlarını doğru yaptığınız takdirde uzun yıllar eskitmeden kullanabileceğiniz yemyeşil bir sahaya sahip olacaksınız.

İlgili Yazılar

Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları ve 4 Dekorasyon Önerisi

6 Yorum. Yeni Yorum

 • şu hayatta verdiğim en doğru karar bahçeme sentetik çim yaptırmak. sentetik çim fiyatları kesinlikle doğal çimden daha ucuza geliyor zaman içinde.

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Sizin gibi birçok kullanıcı ürünü kullandıktan sonra, bu şekilde memnuniyetini dile getiriyor. İyi günlerde kullanın Sevgi Hanım.

   Yanıtla
 • otelimizin bahçesi için sentetik çim düşünüyoruz. 2 firma ile görüştük fakat ikna olamadık. dekorasyona çok önem veriyoruz. norveç tarzı döşediğimiz otelimizin bahçesini de yemyeşil görmek istiyoruz. önerilerinizi öğrenebilir miyim?

  Yanıtla
  • Merhaba Alkan Bey,

   Doğal çime oranla birçok avantajı bulunan suni çim yaz kış size yeşili sunuyor. Çok sayıda otel suni çim ürünü tercih etmektedir. Bakımı kolay olan sentetik çim ürünleri doğal çimin yerini aratmaz. Dilediğiniz şekilde peyzaj yapabilirsiniz. Yine de karar sizin, detaylı bilgilendirme isterseniz iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Yanıtla
 • sentetik çim uygulaması toprak zemine yapılır mı?

  Yanıtla
  • Merhaba

   Sentetik çim ürünü toprak zemine hem çökmeler hem de bakteriler oluşacağız için direkt olarak uygulanmaz. Alana beton dökülerek uygulama gerçekleştirebilir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.