Sentetik Çim Halı Alırken Doğru Boyda Ürün Nasıl Seçilir?

Sentetik Çim Halı Alırken Doğru Boyda Ürün Nasıl Seçilir?

Doğru boyda ürün seçmek sentetik çim alırken dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır. Dekoratif çim kullanmaya karar verildikten sonra görüntüsüyle birlikte işlevini de düşünülmelidir. Çünkü işlev olarak da size en iyi şekilde hizmet eden ürünü tercih etmek sizi hem görsellik hem de hem de kullanım rahatlığı sayesinde tatmin eder.

Online satış sitemize girip istediğiniz görüntüyü yakalayan bir ürün seçtiniz. Peki bunun sizin için uygun olup olmadığına nasıl karar vereceksiniz?

İşte bu aşamada değerli alanında uzman ekibimize Whatsapp, Instagram, mail, web sitesi gibi platformlardan ulaşabilirsiniz!

Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle ürünlerimizin aynı isimde olanlarının birbirinden ne farkı olduğuna değinelim. Örneğin; “Galaxy” ve “Galaxy Green” ürünleri arasında aslında özellik olarak bir fark bulunmamaktadır. “Galaxy” ürünü; içerisinde toprak tonları da içermektedir, gerçek çime çok yakın görünüm isteyenler bu ürünü tercih edebilirler. “Galaxy Green” ürünü ise tamamen yeşil görünen, toprak rengi barındırmayan bir üründür.

Suni Çim Halı Fiyatları

 • Sentetik çim fiyatları, ürünlerin boylarına ve üretilme biçimlerine göre farklılık göstermektedir. Yapay çim halı, dış görünüşünün yanında işlevsellik olarak da sizin hayatınızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır.
 • Suni çim ürünleri, spor ve Landscape olarak ikiye ayrılmaktadır. Spor zemin için olanlar ve Landscape olanlar farklı özelliklere ve boylara sahiptir. Bundan dolayı dekoratif çim arayışında olanlar, spor zeminler için üretilen suni çimden almamalıdır.
 • Suni çim halı dekoratif amacı ile daha çok bahçe, balkon gibi alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle havuz kenarlarında, kafe, otel gibi işletmelerin bahçelerinde, organizasyon etkinlikleri yapılan yerlerde de kullanımı çok yaygın ve mantıklıdır.

HATIRLATMA

HATIRLATMA

Unutulmamalıdır ki, tüm ürünlerimiz uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir ve dayanıklı ürünlerdir. Ürün grupları, istenilen alanda en yüksek oranda avantaj ve uyum sağlaması için oluşturulmuştur.

Doğru Boyda Ürün Seçme Rehberi

*Bu ürün çeşitleri aynı boyda olmalarına rağmen dokumaları farklı yapıldığından dolayı kullanım alanları farklılık gösterebilmektedir.

20 mm Galaxy:

Bu ürünü ilk olarak; çok aktif olarak kullanılmayan teraslarda, ticari alan üstlerinde tavsiye etmekteyiz. Boyu ve yapısı ile istediğiniz görüntüyü elde ederken bir yandan da bakımı ile ilgilenmemenin rahatlığını yaşayacaksınız. 20 mm Galaxy, daha yumuşak yapılıdır ve yeni kesilmiş çim gibi taze bir görüntüye sahiptir.

Kafeteryalar, anaokulları ve villa bahçelerinde de kullanıma uygundur. Ayrıca bahçe ya da balkonunuzda üzerinde gezilmeyecek bir alana dekoratif amaçlı yaptırmak istiyorsanız da sizin için uygun olacaktır.

20 mm Mercury:

Mercury ürünümüzün öncelikli olarak; gezilmeyen teraslarda kullanılmasını önermekteyiz.
Ayrıca kafeteryalar, anaokulları, kolejler, villalar ve ticari alan üstlerinde de kullanıma uygundur.

20 mm Venüs:

Öncelikli olarak gezilebilir teraslarda kullanımın önermekteyiz. Ürünün dokuması ve yapısı yoğun kullanımlı alanlarda da kolay bozulmayacak şekilde tasarlanmıştır. Mobilyadan kaynaklı yaşanabilecek ezilmelerde ise sadece tarama yöntemi ile kolaylıkla eski haline çevirebilirsiniz. Daha sık yapılı olan 20 mm Venüs, oldukça dayanıklı ürünlerimiz arasındadır.

Gezilmeyen teraslarda, kafeteryalarda, anaokullarında, kolejlerde, villalarda ve ticari alan üstlerinde kullanıma da uygundur.

20 mm Neptün:

Bu ürünün en çok anaokulları ve kolejlerde kullanılmasını önermekteyiz. Yapısı ve yumuşaklığı ile çocuklar için mükemmel bir oyun zemini oluşturmaktadır. Sık yapılı olmasına rağmen yumuşak ürünlerimizdendir.

Ayrıca gezilmeyen teraslar, gezilebilir teraslar, kafeteryalar, villalar ve ticari alan üstlerinde de kullanıma uygundur.

25 mm Mars:

Bu ürünü en çok kır düğün alanları, bahçe ve çocuk oyun alanlarında tavsiye etmekteyiz.  Kır düğün alanları, sık kullanılan ve üzerinde çok vakit geçirilen alanlar olduğu için doğru ürün seçmek çok önemlidir. 25 mm Mars ürünü, bu alanlar için biçilmiş kaftandır. En çok tercih edilen ürünlerimiz arasındadır.

Aynı şekilde yumuşaklığı ve özellikleri ile çocuk oyun alanları için de çok iyi bir tercihtir.

Gezilebilir teraslar, anaokulları, kolejler, villalar, ticari alan üstleri için de kullanıma uygundur.

30 mm Jüpiter:

Öncelikli olarak gezilebilir teraslar, kır ve düğün alanları, bahçeler ve çocuk alanlarında kullanılmasını önermekteyiz.

Uzunluğu ve yapısı yukarıda bahsettiğimiz alanlar için çok uyumludur. Her ürünümüz gibi doğal çim kullanıldığında bakımı ve ilgilenmesi çok zor olacak olan alanlarda, her daim güzel görünecek ve efor sarf ettirmeyecek bir üründür. Sık yapılı ve yumuşak bir üründür.

Anaokulları, kolejler, villalar, ticari alan üstlerinde de kullanıma uygundur.

40 mm Satürn:

Bu ürünün; anaokulları, kolejler, villalar, bahçeler ve çocuk oyun alanlarında kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Daha uzun yapısı ile görünüm olarak biraz daha yatay duruşa sahiptir.

Kır düğün alanları, ticari alan üstleri, gezilebilir teraslar gibi alanlarda da kullanıma uygundur.

40 mm Uranüs:

Bu ürünün; anaokulları, kolejler, villalar, bahçeler ve çocuk oyun alanlarında kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Uzun olmasına rağmen daha dik bir duruşa sahiptir.

Kır düğün alanları, ticari alan üstleri, gezilebilir teraslar gibi alanlarda da kullanıma uygundur.

50 mm Sun:

Villalar, bahçeler ve çocuk oyun alanları için tavsiye ettiğimiz bir üründür.

Doğal çimde aylarca besin takviyeleri, gübrelemeler birçok uğraşla gelebilecek uzunluktadır. Efor sarf etmeden bu görüntüyü uzun ömürlü bir şekilde korur.

50 mm Earth:

Bu ürünü, villalar, bahçeler ve çocuk oyun alanları için tavsiye etmekteyiz.

Gezilebilir teraslar, anaokulları, kolejler, ticari alan üstlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Her ürünümüz gibi UV Işınlarına karşı dayanıklıdır ve alev almazdır. Ayrıca anti bakteriyeldir.

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Rüveyde Yılmaz
  Mart 5, 2023 11:52 pm

  Selam uzun saçaklı yapay çim halı istiyorum imalatcimisiniz yeriniz nerede

  Cevapla
  • Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz!
   Bilgilerinizi çalışma arkadaşımıza yönlendirdik, sizinle iletişime geçerek bilgi verecekler.

   Suni çim ve halı üreticisiyiz Rüveyde Hanım. Fabrikalarımız Çorlu ve Çerkezköy’dedir.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Call Now Button