Robot Süpürge Halınızı Temizleyebiliyor mu?

Robot süpürge halı üzerinde zeminde gösterdiği kadar iyi performans gösterebiliyor mu? Alerjisi olan insanlar için robot süpürge gerçekten de büyük bir avantaj mıdır? Bu gibi sorular robot süpürgenin birçok evde yer almasıyla birlikte sıkça sorulmaktadır. Çünkü yeni deneyimlemeye başladığımız bu cihazlar hakkında kafada soru işaretleri vardır.

İlk olarak cihazın işlevine değinelim. Robot süpürge, hayatı kolaylaştırmak amacı ile düşünülmüş ve buna göre tasarlanmış bir üründür. Alınmadan önce ve alındıktan sonra yapılması gereken bazı adımlar vardır. Daha sonrasında ise size yapacağınız pek bir şey düşmez.

Robot Süpürge Halınızı Temizleyebiliyor mu?

Alınmadan önce yapılması gerekenler:

Hangi Özelliklerde Ürün İstediğinize Karar Vermek:

Birçok farklı markanın farklı özelliklerde ürün yelpazesi olması kafanızı karıştırabilir. Bundan dolayı önceliğiniz hangi özellikleri barındıran bir ürün almak istediğinize karar vermek olmalı. Ne amaçla almak istiyorsunuz? Hangi özellikleri barındırmasını istiyorsunuz?

Örneğin bazı ürünler daha ince tasarlanmış oluyor. Eğer mobilyalarınız yere yakın ise ve altlarının da süpürülmesini istiyorsanız boyutunu mutlaka dikkate almalısınız.
Evinizde halı kullanıyorsanız ürünün halı süpürme gücünün iyi olup olmadığını da dikkate almalısınız. Ya da halılarınız kalın iplikteyse robotun o yüksekliğe çıkabildiğinden emin olmalısınız.

Piyasa Araştırması:

Mutlaka iyi bir araştırma yaparak ürünü seçmelisiniz. Her markanın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Hangisinin size daha uygun olduğunu anlamanız oldukça önemlidir.

Yorumları Dikkate Almak:

Yapılacak en akıllıca şeylerden biri de tabii ki daha önce ürünü almış, deneyimlemiş insanların yorumlarını incelemektir. Böylece hangi sorunla karşılaşabileceğinizi, ya da ürünün vadettiği özellikleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğini anlamış olursunuz.

Alındıktan sonra yapılması gerekenler:

Garanti:

Garanti Belgesini mutlaka bir yerde saklayın, bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Haritalandırma:

Ürünün otomatik olarak evi süpürebilmesi için öncelikle evin haritasını çıkartmanız gerekmektedir.

Bakım:

Daha verimli bir kullanım için düzenli olarak içindeki toz haznesini boşaltmanız gerekmektedir.

Bu adımlardan sonra süpürgenizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Robot Süpürge Halınızı Temizleyebiliyor mu?

Robot Süpürge Halıyı İyi Temizliyor mu?

Çalışan, çocuğu ya da evcil hayvanı olan insanlar, ya da süpürmeye çok fazla vakit ayırmak istemeyen insanalar tarafından robot süpürge sıkça tercih edilmektedir. Ancak konu halı olduğunda “Acaba iyi temizliyor mu?” gibi bir soru doğmaktadır.
Robot süpürgeler halıları da temizleyebilmektedir. Süpürgenin ana fırçasının yeri süpürgenin tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vakum etkisi en küçük parça ve tozları emecek güce sahiptir.

Kalın bir halıya sahipseniz ve ürün halıya çıkamıyorsa manuel olarak ya da ayarlarından bunu sağlayabilme imkanınız olabilir. Çünkü bu süpürgeler sensörleri ile bir yerin yüksekliğini ölçer, uygun yükseklikteyse halıya da çıkar ve süpürmeye devam eder. Değilse halının etrafından dolanır.
Bu durumdan dolayı robotun temizlik rotası bazen şaşabilir, ancak uygulamalarından nereyi süpürüp süpürmediğini rahatça görebilirsiniz.

Shaggy Halılar ve Robot Süpürge

Shaggy halılar, klasik halılara göre daha yüksek ve iplikleri daha belirgin olduğu için bazen robot süpürgelerde sorun yaratabilmektedir. Bu da kullandığınız süpürgenin özelliğine göre değişmektedir.

Robot Süpürge Halıyı Su İle Temizler mi?

Bazı robot ürünlerde yerleri moplama özelliği vardır. Ancak bu özellik genellikle halıda işe yaramamaktadır.

Robot Süpürge İle Püsküllü Halı Temizliği

Süpürgenin püsküle takılıp takılmayacağı bu ürünü kullanmak isteyenler tarafından merak edilen konulardan biri. Saçakların uzunluğuna göre süpürgenin etkilenme oranı değişebilmektedir. Örneğin saçaklar uzunsa süpürgenin takılma olasılığı vardır. Bu sorunu yaşamamak için püskülleri süpürme işlemi başlamadan önce içe doğru katlayabilirsiniz. Ya da süpürgenin uygulama ayarlarından püsküllü kısmı süpürmeme komutu verebilirsiniz.

Anti-alerjik Halılar ve Robot Süpürge

Evinizde kaliteli bir halı varsa, robot süpürge ile birlikte çok iyi bir ikili olacaklardır. Çünkü hem halının bu özellikte olması hem de süpürgenin en minik tanecikleri bile süpürme gücünde olması en iyi sonucu verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.