Peyzaj Ürünleri Hangi Alanlar Üzerine Uygulanabilir?

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Peyzaj Ürünleri Hangi Alanlar Üzerine Uygulanabilir?

Suni çim halının kullanım alanı oldukça geniştir. Peyzaj veya spor zeminlerde kullanılan suni çimler, ürün özellikleri bakımından ayrı özelliklere sahiptir. Peyzaj ürünlerini, spor ürünlerden ayıran özellikler ise; spor ürünlerde kullanılan granülün kullanılmamasıdır. Farklı iplik türleri ile üretilen çim halı, kullanım genişliği sayesinde tüm yaşam alanlarında yerini almaktadır. Yaşam alanlarında yerini alan peyzaj ürünleri, farklı zeminler üzerinde kullanıma uygundur.

Peyzaj Ürünleri Uygulama Alanları Nelerdir?

Peyzaj Ürünleri

Peyzaj ürünleri, peyzaj sentetik çimleri; doğal çimin yetiştirilemediği veya bakım maliyetlerinin yüksek olduğu tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Uygulanabileceği alanlar; beton, fayans, mermer veya ahşap zeminlerdir.  Özellikle peyzaj sentetik çimlerinde; drenaj delikleri sayesinde, çimin üzerinde su tutmayacağı için alt bölgeye su, drenaj kanalları vasıtasıyla rahatlıkla iletilebilmektedir. Tabii ki, kullanılacak veya kurulacak alanda yapılacak olan işlemler çok önemlidir. Örneğin; beton zemin üzerine yapılacak uygulamada alt bölgede kesinlikle keçe kullanımı tavsiye etmiyoruz. Bunun sebebi; zemini yumuşatmak için kullanılması tavsiye edilen keçenin drenaj deliklerinden geçen suyu tutacak olmasıdır.

Su Keçe Tarafından Tutulursa Ne Olur?

Peyzaj Ürünleri

Suyun keçe tarafından tutulması; bir süre sonra orada koku ve bakteri oluşumuna sebep verecektir.  Siz halının koku yaptığını düşünebilirsiniz ama kokan çim halı değil alttaki keçedir. Keçe; bakteri üretimi sebebiyle uzun yıllar sonra koku oluşturacaktır. Bu sebeple beton zemin üzerine yapılan uygulamarda keçe kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Sentetik çim sağlıklı ve uzun ömürlü kalabilmesi için, bu problem; beton üzerine yapılacak ufak bir tadilat ile giderilebilir. Kurulum aşamasından önce beton zeminler üzerinde, zeminin etüt çalışmasında; çukurlar veya buna bağlı su birikintilerinin oluşmayacağını önceden tespit etmek ve bunu çok basit bir yöntemle, eğim şapı ile kapatılması gerekmektedir.

Bahçe Peyzajında Suni Çim Kullanımı,

Peyzaj Ürünleri

Bahçemizde sentetik çim kullanımı çok daha basit olacaktır. Kullanım amacınızı ve  ürünü doğru tespit ettikten sonra, toprak zemin üzerine direkt olarak uygulama yapılması tavsiye etmiyoruz. Öncelikle; toprağın üzerinden eskiden oluşan ölmüş bakterilerin, çürümüş otların kazınması gerekmektedir.  Buradan alınacak olan toprağın yeri, 1 numaralı diye tabir ettiğimiz kırma taş mıcırla doldurulmaktadır. Akabinde üzerine sentetik çim uygulaması yapılmaktadır. Fakat mırcır dolgusu yapılırken muhakkak yine suyun çıkış yönünü belirleyecek şekilde eğim verilmelidir.

Uygulama alanında yapılan tadilatlarda, peyzajcınızdan veya yetkili kişilerden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Whatsapp, iletişim formu ve telefon aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.