Ortak Kullanım İçin Üretilen Multisport Suni Çim Nedir?

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Ortak Kullanım İçin Üretilen Multisport Suni Çim Nedir?

Multisport suni çim nedir sorusundan önce suni çime değinelim.

Suni çim; futbol, golf, hokey, tenis vb. spor zeminlere; cafe, restaurant, bahçe, teras vb. peyzaj alanlarına; park, havuz kenarı vb. dekoratif amaçlı kullanım alanları gibi birçok zemine uygulanabilmektedir. Sentetik çim ürünleri kullanım alanına uygun kategoriye göre üretilmektedir. Yani her bir kategori için ürün seçimi farklı olabilmektedir.

Suni Çim En Çok Hangi Alanda Kullanılır?

Multisport Suni Çim - Nurteks

Çim halı; peyzaj ve halı sahalar başta olmak üzere tüm yaşam alanlarına uygun olarak üretilmiştir. Multisport ise çok amaçlı sporlar için tasarlanmış, spor zeminde kullanılan bir yapay çim ürünüdür.

Sentetik çimin en yoğun kullanım alanı olan halı sahalar farklı ölçülerde yapılabilmektedir. Yine diğer spor zeminler için de suni çim halı tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan yapay çim ürünlerinin kullanım amacına hizmet edip etmeyeceğidir.

Multisport Suni Çim Nedir?

Multisport Suni Çim - Nurteks

Multisport ürünleri, ticari amaçlı olmayan spor alanlarında, en çok otellerde ve okullarda basket ve  halı saha yapımı için tercih edilmektedir. Üzerinde birçok spor yapılabilir. Futbol, voleybol, tenis gibi oyunları tek bir zemin üzerinde birleştiren bir üründür.

Multisport Sentetik Çimin Avantajları Nelerdir?

Multisport Suni Çim - Nurteks

  • Multisport ürünü ekonomik bir üründür. Yani birçok oyun için fazladan saha yapımına gerek kalmadan tek bir saha ile sorunu halletmenize olanak tanır.
  • Uzun süre kullanıma olanak tanır: suni çim halılar doğru bakım şartları uygulandığı takdirde uzun süre kullanılabilmektedir. Multisport ürünler de uzun süre kullanılabilmektedir.
  • Uygulaması kolaydır: Multisport suni çimin uygulaması oldukça kolaydır. Diğer sahalarda olduğu gibi saha yapım aşamalarından geçer ama tek bir saha ile birçok oyunu oynayacağınız için size zaman kazandırır.
  • Zamandan tasarruf ettirir: Birçok oyunu bir arada oynarken zamandan tasarruf edebilirsiniz. Zamanın önemi düşünüldüğünde, özellikle otel ve okul gibi alanlarda uygulanması çok mantıklıdır.
  • Yapay çimler arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi multisport kategorisinde olabilmektedir.
  • Bakım maliyeti çok düşüktür: Yapay çimlerin bakım maliyeti çok düşüktür. Serinletmek için sulama yapılması gibi çok basit bir bakım çalışması ile uzun yıllar yemyeşil bir sahaya sahip olabilirsiniz. Doğal çime oranla suni çimin pek çok avantajını yaşıyor olacaksınız.
  • Hangi alana, ne için çim halı ürünü yapacağınıza karar verdikten sonra uygun ürünün seçilmesi gerekmektedir. Çünkü kullanım yoğunluğu, kullanılan ipliğin yüksekliği ve ağırlığı ürünün ömrünü belirlemektedir. Uzun yıllar garanti kapsamında sentetik çimi kullanabilmek için, doğru ürünü seçtiğinizden emin olmakta fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.