Norveç’teki Midtbygda Oppvekstsenter Okulunun Sahasını Yaptık!

Norveç’teki Midtbygda Oppvekstsenter Okulunun Sahasını Yaptık!

Norveç’te bulunan Midtbygda Oppvekstsenter İlkokulu’nun bahçesine mini futbol sahası yapımı gerçekleştirdik. Okul yönetimi zemin için şirketimizin en çok tercih edilen ürünlerinden Revolution Grass’ı tercih etti. Uzun Ar-Ge araştırmaları sonucu Nurteks tarafından özel olarak üretilen, FIFA onaylı ilk dolgusuz suni çim olan Revolution Grass; granül, EPDM veya TPE gibi herhangi bir kimyasal dolgu malzemesi kullanılmadığından çevre dostu bir üründür. Bölgenin iklim şartları da göz önüne alındığında çok doğru bir ürün tercihi yapıldığını söyleyebiliriz.

nurteks-futbol-sahası

Suni çimin en büyük avantajlarından birisi bakım maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Belirli aralıklarla yapılan bakım çalışması sonrası suni çim saha rahatlıkla kullanılabilmektedir. Nurteks olarak kaliteli ipliklerle ürettiğimiz ürünün daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Yapay çimin Norveç gibi -30 dereceleri gören bir bölgede soğuğa ve kara karşı dayanıklı olması, iklim koşulları ve ürünün dayanıklılığı göz önüne alındığında büyük bir avantaj sağlar. Kış dönemlerinde üzerindeki kar, kar küreyici ile kazındıktan sonra kullanıma tekrar hazır hale gelen saha, yaz aylarında ise daha az bakım gerektirir ve ortalama 20 derecelik havalarda çok uzun süre kullanılabilir. Revolution Grass’ın en büyük artısı yaz-kış kullanıma uygun olmasıdır.

nurteks-futbol-sahası

Midtbygda Oppvekstsenter’daki halı saha hem büyük yaştakiler hem de küçükler için yeni buluşma noktası haline geldi. Öğrenciler sahada futbol oynamanın keyfini doyasıya yaşıyor. Daha önce asfaltta oyun oynamak zorunda kalan öğrenciler; düşme, kayma vb. durumlarda yaralanmalar yaşadıklarını belirtiyordu. Sentetik çim yüzeyli sahalarda düşmelerden kaynaklı yaralanma riski çok azdır. Bu sebeple oldukça iyi bir seçim olan yapay çim, okulun tüm ihtiyacını karşılamış durumdadır.

nurteks-futbol-sahası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.