Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha Arasındaki 6 Fark

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha Arasındaki 6 Fark

Futbol; oynanmaya başlandığı yıllardan bu yana, zemin fark etmeksizin dünyayı kasıp kavuran bir oyun oldu. Öyle ki; çim sahanın yaygın olmadığı yıllarda, çocuklar sokaklarda kumların üzerinde oyunlar oynadı. Doğal çimin yüksek maliyetli bakım gerektirmesine alternatif olarak üretilen suni çim halı yıllar içinde futbol sahası ve halı saha yapımını yaygınlaştırdı. Artık futbol sahası ve halı sahalar daha ekonomik maliyetler ile uzun yıllar kullanıcısına hizmet vermektedir. Bu yazımızda, bazen kafa karıştırıcı olabilen nizami futbol sahası ve halı saha arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

Futbol Sahası ve Halı Saha Arasındaki Farklar

1.Halı Sahaların Belirli Standartlarda Ölçüleri Yoktur Futbol Sahalarının Vardır

Halı sahaların ölçüleri araziye göre belirlenmektedir. Yani halı saha yapımı için 18*36 metre, 20*40 metre veya 25*45 metre gibi farklı ölçüler bulunmaktadır. Önemli olan en boy oranıdır. Dilerseniz mini futbol sahası da yaptırabilirsiniz. Fakat profesyonel futbol sahası için ölçüleri ve standartlar biraz daha farklıdır. Daha çok, Bakanlık tarafından çıkarılan ihaleler ile futbol sahaları yapılmaktadır. Nizami sahaların eni eni 45 ile 90 metre arasında, boyu ise 90 ile 120 metre arasında olmalıdır.

2.Halı Sahalarda 7+7 Oyuncu Oynarken Nizami Futbol Sahalarında 11+11 Kişi Oyun Oynanabilir

Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha

Halı sahalarda maksimum 7’şer kişilik maç yapılabilmektedir. Nizami futbol sahalarında ise 11’erlikten maçlar yapılmaktadır.

3.Halı Sahaların Çok Büyük Bir Kısmı Suni Çim Tercih Edilerek Tasarlanmıştır

Halı sahaların çok büyük bir kısmı suni çim halı tercih edilerek yapılır. Çünkü suni çim halı uzun vadede ekonomik ve bakımı kolay bir üründür. Burada önemli olan suni çim halının kalitesi ve uygulanma şeklidir. Profesyonel sahalarda durum değişebilmektedir.

4.Halı Sahalar Ticaridir Nizami Sahalar Profesyonel Futbol İçin Kullanılır

Halı sahalar bir kulübe veya takıma bağlı olmak durumda değildir. Tamamen saat üzerinden oyunculara kiralanır ve bu süreçte kullanım sağlanır. Profesyonel futbol içinse o saha o kulübe veya takıma aittir.

5.Halı Saha Yapımı ve Nizami Futbol Sahası Yapımında Farklı Suni Çim Ürünleri Kullanılabilir

Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha

Halı saha yapımı ve nizami futbol sahası yapımı için farklı suni çim halı ürünleri üretilebilmektedir. Önemli olan kullanım amacına hizmet eden ürünlerdir. Suni çimler, kullanım amacına uygun olarak üretilir ve uygun ürün seçildiği takdirde konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım sunar.

6. Nizami Futbol Sahası Her Bölgeye Yapılabilir, Profesyonel Futbol Sahası İçin Lokasyon Önemlidir

Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha

Futbol sahası her bölgeye uygulanabilir. Uygun arazi ve ticari dönüşümün sağlanabileceği bölgelerde uygulama yapmak mümkündür. Kâr avantajını hesaplayarak hangi bölgeye halı saha yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Fakat profesyonel bir saha için lokasyon oldukça önemlidir, çünkü seyircilerin kolay ulaşım sağlayabilmesi önem arz etmektedir.

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü