Cami Halıları

Cami Halıları

Kategoriler:

Açıklama

Cami Halısı seçilirken titizlikle düşünülmesi gerekmektedir. Nurteks cami halıları 100% Polyamid iplikten üretilir, antibakteriyel özelliğiyle uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bu cami halıları antistatik özelliktedir. Cfl-s1 sınıfı alev almazlık, use class 33 özelliğine sahiptir. Farklı renk ve desenlerdeki halı modelleri vardır. Bundan dolayı en doğru halı modelini seçmek için fazla sayıda alternatif sunmaktadır.

Cami halıları, caminin konumu, mimarisine göre seçilebilir. Neyse ki istenilen renk ve desende cami halısı seçmek Nurteks ile çok kolaydır. Cami halıları seçilirken sadece görüntüsü değil, halının ne özelliğe sahip olduğu da önemlidir.

Nasıl Seçmeliyim?

Camiler yüksek trafikli alanlar olduğu için; cami halısı için en önemli belirleyicilerden bir tanesi hav ağırlığının yüksek olmasıdır. Cami halıları için hav ağırlığı 1800-2000 grama kadar çıkabilmektedir. Bu sayede üzerine oturacak kişi rahat eder ve cami halısı uzun kullanıma olanak sağlar.

Cami halıları uzun yıllar kullanılan ürünlerdir. Bundan dolayı en başta hem görsel hem de kalite olarak güvendiğiniz ve uzun yıllar size hizmet edecek bir cami halısı seçmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü sadece cami halısı almak değil; mevcut cami halısının sökülmesi, ölçü alınması, üretim aşaması, yeni cami halısının serilmesi gibi birçok adımdan oluşan, vakit alan, iş gücü isteyen bir süreç vardır.

Cami halılarında tabanı keçe olarak kaplamak: yalıtım ve konfor sağlar. Bu yalıtım, hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımıdır.

Cami halısı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli etken; uzun süre kullanıma olanak sağlayacak bir halı seçimidir. Diyelim ki çok yoğun bir yerleşim bölgesi için cami halısı seçiyorsanız en üst düzeyde hav ağırlığı olan bir halı seçmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü hav ağırlığı yüksek halılar kolay kolay ezilmez. Çok uzun yıllar boyunca ezilmeden ve deforme olmadan kullanılabilmektedirler.

Keçe taban ve actionback taban olarak, istenilen tipte üretilebilir. Örneğin keçe taban için 100 gr/m2, 140 gr/m2, 240 gr/m2, 320 gr/m2 ve 500 gr/m2 seçeneklerimiz mevcuttur. Fakat konfor açısından 500 gr/m2 keçe taban kaplaması önerilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

İPLİK TÜRÜ %100 POLYAMID
ÜRETİM METODU Chromojet Baskı
TOPLAM AĞIRLIK 1.770 gr /m2
TOPLAM YÜKSEKLİK 8,0 mm