Hindistan’da İkili Görüşmeler Gerçekleştirdik

Hindistan Ticaret Heyeti, ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bombay’da gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin organizasyonunda düzenlenen Hindistan Ticaret Heyeti, ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bombay’da gerçekleştirildi. Heyet kapsamında düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu ve ikili iş görüşmelerine Hindistanlı iş insanları yoğun ilgi gösterdi.

TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert’in başkanlığında gerçekleşecen Hindistan Ticaret Heyeti’ne Nurteks Halı olarak biz de katılım gerçekleştirdik. Firmamıza ve ürünlerimize yoğun ilgi gösteren katılımcı ve ziyaretçilere teşekkür ederiz.

Nurteks Halı

Hindistan Büyükelçiliğinin büyük destekleriyle düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu, Hindistan Ticaret Odası Federasyonu (FICCI) Onursal Başkanı Sushil Jiwarajka’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Nurteks Halı

Jiwarajka: İşbirliğimiz artacak

Jiwarajka, Hindistan Büyükelçiliği ve TİM’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, bu tür organizasyon ve ticaret heyetlerinin Türkiye ile Hindistan’ın ikili ticaretinin gelişmesine önemli katkısı olduğunu belirterek, Hindistan özel sektörü ve FICCI hakkında bilgi verdi.

Hindistan’ın bağımsızlığı ile birlikte daha fazla gelişen iki ülke arasındaki ilişkilerin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 Mayıs ayında gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ardından çok daha büyük ivme kazandığını vurgulayan Jiwarajka, Türkiye ve Hindistan arasında, mal ticareti başta olmak üzere hizmet alanında da işbirliğinin artması gerektiğini belirtti.

Heyet Başkanı Süleyman Kocasert ise TİM’i tanıttığı ve iki ülke arasındaki ticaret hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştığı konuşmasında, Türkiye ve Hindistan arasındaki güçlü bağlara da ayrıca vurgu yaptı.

Süleyman Kocasert’in ardından kürsüyü teşrif eden Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar, ülke ekonomimize ve dış ticaretimize ilişkin önemli bilgiler verdi. İki ülkenin de G20 üyesi olduğuna değinen Torunlar, Türkiye-Hindistan ikili ticaretinin gerçek potansiyeline ulaşması gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.