Halıfleks Nasıl Döşenir ve Halıfleks Nasıl Seçilir?

Otel Halısı üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun duvardan duvara halı ürününü üretiyoruz.

Halıfleks Nasıl Döşenir ve Halıfleks Nasıl Seçilir?

Halıfleks döşemeden önce genel teknik bilgiler hakkında bilgilendirme yapmak daha doğru olacaktır. Öncelikle döşeyeceğiniz alana uygun halıfleks modelleri konusunda bir seçim yapmış olmanız gerekmektedir. Bu seçim sonrası halıfleks ölçüleri belirlenir ve alana uygun şekillerde duvardan duvara halı üretimi yapılır. Bu yazımızda; halıfleks nasıl döşenir sorusunun cevabı vereceğiz.

Halıfleks Nasıl Döşenir?

Halıfleks modelleri - Nurteks - Otel Halısı

Ev ve otel halıları aynı yöntemle döşenir. Halı döşemek için; düz bir zemine ihtiyaç vardır. Halıfleks, yükseltilmiş platforma da uygulanabilir. Halıları genellikle 4*30 metre olarak gönderiyoruz. Ama norma bir otel halısı 5*4 metre veya 5*6 metre olarak kesilir. Latex yani halı için kullanılan yapıştırıcı, yağmurlama sistemi ile damlatılır. Sonrasında halı serilir ve gerdirme işlemi gerçekleştirilir. Gerdirme işlemi sonrası latexin kuruması için bir süre beklenir. Eğer bu sürece kadar olan kısımda düzgün işlem yapılmaz ise potluk oluşabilir. Halımız tabandan ayrılırsa, halı iyi gerdirilmemişse ve yapıştırılmamışsa ciddi problemler oluşabilir.

Halıfleks Nasıl Seçilir?

Halıfleks nasıl döşenir sorusuna verilen teknik cevaptan sonra bir de halıfleks ürün seçimi nasıl yapılır onu açıklayalım. Halıfleks uygulanacak alana uygun şekilde seçilmelidir. Uzun süre kullanacağınız zemin halısı seçerken; kullanım amacına hizmet edecek bir ürün olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü doğru ürünü seçmediğiniz takdirde kısa vadede size negatif olarak geri dönecektir. Halıfleks modelleri ve fiyatları konusunda araştırma yaparken kullanım amacının belirlemiş olması işinizi kolaylaştıracaktır. Yani şöyle özetleyebiliriz: otel odası ve resepsiyon gibi alanlara uygulanacak ürünler farklılık gösterecektir. Yine halıfleks; otel halısı, toplantı odası halısı gibi birçok alanda kullanılabilirken, resepsiyon gibi bazı alanlarda duvardan duvara halı yerine parça halı tercih edilmektedir. Parça halılarda kullanılacak taban halıflekste olduğunda farklı olabilmektedir. Çünkü kayma gibi bir riskin olduğu alanlar için kullanılacak olan taban, jel yani kaymaz tabandır. Yine actionback ve keçe de kullanılabilecek halıfleks halı tabanıdır.

Halıfleks modelleri - Otel Halısı - Nurteks

Halıfleks dekorasyonun temel bir parçasıdır. Halıfleks seçerken dekorasyon ile uyumu ve bütünlüğüne dikkat edeceksiniz fakat teknik özellikleri de göz ardı etmemekte fayda vardır.

Yine döşenecek halı ile ilgili küçük bir bilgi daha ekleyelim: otel odaları ev gibi; daha az trafikli ve otel resepsiyonu gibi daha yüksek trafikli alanlarda kullanılacak halının; hav ağırlığı yani iplik ağırlığı farklı olacaktır. Bunun sebebi kullanım konusunda yüksek havın dayanıklılık sağlamasıdır.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Halıfleks M2 Fiyatları

9 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü