Halıfleks ile Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Halıfleks ile Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Halıfleks yani duvardan duvara halı hayatımıza girdiği günden beri büyük konfor ve kullanım kolaylığı sunuyor. Özellikle çocuk odaları için büyük kolaylığı olan halıfleksin avantajları oldukça fazla. Bu yazımızda halıfleks kullanarak çocuk odası dekorasyonunu nasıl yapacağımızdan bahsedeceğiz.

Çocuk Odasında Halıfleks Kullanmanın Avantajları

Halıfleks ile Çocuk Odası Dekorasyonu

  • Halıfleks yani duvardan duvara halı ısı ve ses yalıtımını sağlaması açısından büyük avantaj sağlar.
  • Çocuk odasında duvardan duvara halı kullanmanın bir diğer avantajı ise emekleme döneminde çocuğun dizlerinin temas ettiği zeminin yumuşak olmasıdır. Bebeğinizin emekleme dönemini düşünerek halı seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.
  • Oyun oynarken, koşarken çocukların düşmesi oldukça olası bir durumdur. Bu durumlarda çocuğun yumuşak bir zemine düşmesi yaralanma riskini en aza indirir.
  • Çocuk odaları için antibakteriyel bir halı seçmek de çocuğunuzun sağlığı açısından önemlidir.

Küçük Odalar için Açık Renkler

Halıfleks modelleri

Çocuk odaları için genellikle evin küçük odaları tercih edilmektedir. Eğer çocuk odası dar bir alanda ise mutlaka açık renkler tercih etmelisiniz. Dekorasyonu açık renk halıfleks ile tamamlamak alanı olduğundan daha geniş gösterir. Yine duvarlarda açık renk tabloların olması da halı ile bütünlüğü sağlamaya yardımcı olacaktır ve geniş bir alana sahip olacaksınız.

Duvarlarda Desen

Duvarlarda bulunan desenler ile halıfleksin deseninin uyumlu olması önemli bir kriterdir. Eğer duvar kağıdını desenli kullanıyorsanız; zeminde düz, sade bir halı tercih edebilirsiniz. Çocuk odalarında yapılan bir yanlış da halı ürününü ve duvarları desenli kullanmaktır. Bu büyük bir kayıptır çünkü algıyı dağıtacak ürünlerin bir arada olmaması gerekmektedir.

Halıda Yoğun Desenler

Çocuk odası halıları genellikle yoğun desenlerden, figürlerden oluşur. Özellikle 3 yaşından sonraki çocukların odalarında ilgilendiği oyuncak grubuna yönelik halı seçimi yapılır. Desenli halıfleks seçimi yapacaksanız mutlaka duvarları tek bir renkte tutmaya özen gösterin. Halıdan daha açık bir renk tercih edebilirsiniz. Halı çeşitleri arasında çocuk odası için en uygun olan teknik özelliklere sahip bir halıya karar verdikten sonra desen seçimini yapabilirsiniz.

Çocuk Odasında Duvardan Duvara Halı Kullanmak Sağlıklı mıdır?

Halıfleks modelleri

Çocuk odasında duvardan duvara halı kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Aksine antibakteriyel bir halı ürün kullanmak alanı daha düzgün gösterecektir. Parça halılar, özellikle çocuk odalarında kayar ve çocuğun hareketliliğine göre sürekli yer değiştirir. Buna bağlı olarak çocuğun yaralanma riski çok yüksektir. Hijyen açısından ise belirli aralıklarla süpürme ve bakım işlemleri yapıldığı takdirde sağlık açısından da bir sakıncası yoktur.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Döşeme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Halıfleks Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Halıfleks M2 Fiyatları

Otel Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon Önerileri

Otel Halısı Modelleri ve Otel Halısı Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü