Halı Saha Yaptıracaklara 4 Tavsiye

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Halı Saha Yaptıracaklara 4 Tavsiye

Halı saha yaptırmaya karar verdikten sonra yapılması gereken ilk şey araştırma yapmaktır. Halı sahayı bir işletme olarak düşünürsek, halı saha yapımı hakkında gerekli bilgiye sahip olmak uzun vadede sizi avantajlı hale getirecektir. Halı sahanın nasıl yapıldığını öğrendikten sonra lokasyon, altyapı çalışması, zemin ürününün seçilmesi gibi saha yapımı hakkında diğer detaylar için görüşmeleri başlatabilirsiniz.

Halı Saha Yaptırmadan Önce Bu Tavsiyeleri Okuyun!

Lokasyon Seçimini Doğru Yapın

Halı Saha

Doğru bir lokasyon seçimi ticari saha yapımı için çok önemlidir. Saatlik ya da günlük kiraladığınız sahaya ulaşımın kolay olması, çevrede potansiyel müşterilerin varlığı, çevre halkın spor yapmaya vakit ayıracak ekonomik düzeyde olması gibi farklı değişkenleri göz önüne almakta fayda vardır.

Altyapı Çalışmasında Doğru Kişilerle Çalışın

halı saha yapımı

Altyapı çalışması bir müteahhit tarafından yapılması gerekmektedir. Çalışacağınız kişinin projeyi doğru yönetiyor olması oldukça önemlidir. Teknik olarak sahanın çizimini yapıp, alanı belirlendikten sonra istenilen ölçüde halı saha yapımı gerçekleştirilir. Saha yapımı aşamalarının hepsi oldukça önemlidir. Bu sebeple ilk aşama olan alt yapı çalışması doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bu aşamada, drenaj kanallarının kazılması, zeminin düzeltilmesi ve eğim verilmesi gibi işlemler gerçekleştirilir. 1 ve 3 numaralı kırmataş mıcır sahaya serilip silindir ile sıkıştırıldıktan sonra altyapı çalışması tamamlanmış olur. Böylece saha, çim halı serimi için hazır hale gelmiş olur.

Doğru Suni Çim Ürününü Seçin

halı saha yapımı

Doğru ürünün seçimi uzun vadede sizi karlı hale getirecektir. Çünkü doğru seçilmeyen ürün kısa sürede yıpranır ve sizi zarara uğratabilir. Kullanım yoğunluğu, kullanım amacı göz önüne alınarak uzun süre dayanıklı olacak bir ürün seçmek en doğrusu olacaktır. Farklı suni çim modelleri olduğu için teknik genel bilgileri edinerek, daha önce halı saha yaptırma tecrübeniz yok ise suni çim konusunda uzman olan biri ile çalışmak en doğru seçim olacaktır.

Bakım Talimatlarını Uygulayın

halı saha yapımı

Bakım talimatlarına uymanız halı sahanızın uzun süre kullanılmasını ve daha sağlıklı oyun oynanmasını sağlayacaktır. Suni çim uygulamasını yapan firma tarafından verilen bakım talimatları, halının cinsine göre değişse de belirli bakım malzemeleri ile halı sahanın dönemsel bakımları yapılmaktadır. Çok sıcak havalarda serinletmek için sulanan saha, bunun haricinde sulama ihtiyacı gerektirmez.

Halı saha yaptırmaya karar verdikten sonra iyi bir araştırma, doğru projelendirme ve zemin ürünü seçimi, uygun lokasyon ile doğru yatırımı yapmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü