Halı Saha Yapımı Hakkında En Çok Sorulan 7 Soru

Halı Saha Yapımı Hakkında En Çok Sorulan 7 Soru

Halı saha yapımı hakkında birçok soru sorulmaktadır. Bundan dolayı ticari saha yaptıracakların en çok sorduğu soruları ve cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik.

1. Hangi Zemin Ürününü Kullanmalıyım?

Futbol sahası yapımı için zemin ürün seçenekleri birden fazladır. Suni çim, hibrit, doğal çim ve tartan zemin, spor zeminlerde kullanılan zemin seçenekleridir. Ancak halı saha yapımı içinse suni çim tercih edilir. Halı sahalarda sentetik çim kullanmanın başlıca sebebi; bakımının kolay olması ve üzerinde sıklıkla oyun oynanmasıdır.

2. Suni Çim Sahanın Avantajları Nelerdir?

Suni çim halının birçok avantajı bulunmaktadır. Çünkü ekme, biçme, gübreleme, ilaçlama vb. ek bakım maliyetleri gerektirmeyen suni çimin bakımı oldukça kolaydır. Halı saha yapımı için en ideal seçenek olmasının bir sebebi de üzerinde çok sayıda oyun oynanmasına fırsat tanımasıdır. Yine bütün mevsimlerde halı sahanızda oyun oynayabilirsiniz. Ticari sahanızda suni çim  halı tercih ederek; uzun yıllar garanti kapsamında, solmadan, ek masraf gerektirmeden yemyeşil bir halı saha zeminine sahip olabileceksiniz.

3. Anahtar Teslim Saha Ne Demek?

Anahtar teslim halı saha, tüm sahanın altyapısından, zeminine kadar bir firma tarafından yapılmasıdır. Suni çim, çim çit, aydınlatma gibi sahayı oluşturan her unsurun, tamamen proje kapsamında aynı firma tarafından uygulanmasıdır.

4. Kapalı mı Açık mı Saha Yaptırmalıyım?

Kapalı halı saha maliyeti açık saha maliyetine göre daha fazladır. Fakat kışın çok soğuk olan, çok yoğun yağışa sahip veya yaz aylarında çok sıcak olan yerler için kapalı saha yapımı daha avantajlı görülebilmektedir. İklim şartlarına göre kapalı ya da açık saha yaptırmak daha sağlıklı olacaktır.

5. Halı Saha Yapımında Kullanılan Suni Çim Kaliteli mi?

Suni çim ürünleri farklı özelliklere göre üretilir. Halı saha yapımı için üretilen suni çim halı ile peyzaj alanında kullanılmak üzere üretilen suni çimler farklı teknik özelliklere sahiptir. Suni çim kaliteli bir ürün seçeneğidir. Önemli olan doğru ürünü doğru alan için seçiyor olmaktır.

6. Halı Sahayı Nereye Yaptırmalıyım?

Eğer ticari bir saha yaptıracaksanız mutlaka ulaşımın kolay olduğu, merkezi bir lokasyonda sahanızı yaptırmalısınız.

7. Halı Saha m2 Fiyatları Nedir?

Halı saha m2 fiyatları birçok etkene göre farklılık göstermektedir. Bir halı sahanın kaç metrekare olacağı sahanın fiyatını etkiler. Yani toplam metrekare, kullanılan suni çim kalitesi, sahanın kapalı mı açık mı olacağı gibi değişkenler fiyatı etkiler. Bu sebeple saha yapımı için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. Yaptıracağınız halı sahanın maliyetini öğrenmek için iletişim kanalları aracılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Futbol Sahası Yapımı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Nizami Futbol Sahası ve Halı Saha Arasındaki 6 Fark

Futbol Sahası Yapımı için Zemin Seçenekleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Call Now Button