Halı Almadan Önce Okunması Gereken 5 Tavsiye

Halı Almadan Önce Okunması Gereken 5 Tavsiye

Halı tüm yaşam alanlarında önemli bir yer tutar. Dekorasyon, yalıtım, hijyen amacı ile kullanılan halının ilk kullanım amacı soğuktan korumak amaçlı olsa da yıllar içinde çok farklı şekillerde kullanılmaya başladı. Dünyanın en pahalı halıları milyonlarca liraya satıldı ve halı, dekorasyonda daha da önemli bir yer edindi. Hayvan derisinden yapılan halılar dönemin değişmesi ile zamanla el dokumacılığında kullanılmaya başlandı.

Halı Alacaklara 5 Tavsiye

Dekorasyon İle Uyumlu Bir Halı Modeli Seçin

Halıfleks modelleri  - Otel Halısı - Nurteks

Dekorasyon için halı vazgeçilmez bir tamamlayıcıdır. Yere uygulanan zemin ürünü üzerine parça halı veya duvardan duvara halı seçimi yapabilirsiniz. Mobilyalar, duvar, ev tekstili ve diğer dekorasyon ürünleri ile halının uyumlu olması önemlidir. Bu sebeple seçtiğiniz halının dekorasyonda bütünlük sağlamasına özen göstermelisiniz.

Kullanım Amacına Uygun Halı Seçin

Kullanım amacına uygun bir halı ürünü seçmek size uzun vadede çok sayıda avantaj sağlar. Çünkü doğru ürünü seçmek, o ürünü uzun süre kullanmanız anlamına gelmektedir. Otel halısı için yüksek iplik sıklığı ve iplik ağırlığına sahip bir halı seçebilirsiniz; yine çocuk odası için antibakteriyel bir halı seçmeye özen göstermelisiniz. Kullanım yoğunluğu da yine halı seçimi yaparken belirleyicidir. Halıyı satın alacağınız kişi ile bu konuyu konuşmalı ve doğru ürünü almalısınız.

Halı İplikleri Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Halı - Otel Halısı - Nurteks

Halı iplikleri hakkında bilgi sahibi olmak size avantaj sağlar. Hangi halıyı nerede kullanmak gerektiği ile ilgili bilgi almış olursunuz. Saf beyaz bir halı istiyorsanız bunu yün bir iplikten sağlayacağını bilmek bu süreçte sizi farklı alternatiflere yönlendirir ve hem vakit kazanır hem de doğru ürünü seçmiş olursunuz. Yine polipropilen ipliklerin leke tutmama ve kolay temizlenebilir ürünler olması da sizi avantajlı konuma getirir.

Fiyat Araştırması Yapın

Halı veya halıfleks almadan önce mutlaka fiyat araştırması yapın. Fakat bunu yaparken beğendiğiniz modeller üzerinden değil, iplik kalitesi, dokuma sıklığı, kalite sertifikaları, nakliye gibi diğer kriterleri de göz önüne alarak yapmalısınız.

Bir Uzmandan Yardım Alın

Her alanda olduğu gibi bu alanda da uzman bir kişiden yardım almak sizin avantajınıza olacaktır. Çünkü her alan için farklı bir teknik özelliğe sahip halı ürünü almak gerekmektedir. Aldığınız halı ürünü uzun süreli kullanım amacı için olacaktır ve bunu sağlamak için doğru ürünü seçmeniz gerekmektedir. Alacağınız ürünlere birkaç alternatif ekleyin. Bu seçimi uzman yardımı ile yapabilirsiniz. Bir halı modeli seçtikten sonra onu alternatifleri ile kıyaslayarak daha doğru bir karar vermiş olursunuz.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Döşeme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Halıfleks Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Halıfleks M2 Fiyatları

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü