Hakkımızda

1972 yılında kurulan Nurteks Halı A.Ş., sentetik çim ve duvardan duvara halı üretimi yapmaktadır. İstanbul Eminönü ’de kurulu küçük, yerel bir aile işletmesinden, müşterilerine uzun vadeli bağlılık yaratan, aile değerlerine sadık, dünya markası bir işletmeye dönüşen Nurteks Halı’nın birincil önceliği müşteri memnuniyetidir. Bunu da kalite standartları, çalışma anlayışı ve müşteri ilişkileri ile ispatlamıştır.Hedefi, uluslararası pazarda Türk ürünlerine karşı tüketici ve ithalatçı güvenini en üst düzeye taşımak olan Nurteks; sektörde uzun yıllara dayanan deneyimi ile, tüm müşterilerine doğru bütçeyle doğru projeyi sağlayabileceğinin garantisini vermektedir.

Kuruluşundan bugüne istikrarlı bir şekilde büyümesine devam eden Nurteks; 45 yılı aşkın tecrübesi ile sentetik çim ve duvardan duvara halı sektöründe lider konumda yer almaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan Nurteks Halı’nın, Tekirdağ Çorlu ve Çerkezköy’de üretim tesisleri bulunmaktadır. 25 bin m2 alana kurulu, yıllık 10 milyon m2 üretim kapasitesi olan Çorlu Tesisi’nde; futbol sahaları, tenis kortları, golf, hokey, basketbol, voleybol, peyzaj, dekorasyon ve çocuk oyun alanları için sentetik çim halı üretimi yapılmaktadır.

ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistem standartlarına uygun üretim yapan Nurteks, üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği ve teknolojik üstünlüğü ile Türkiye’nin en güçlü firması olmayı başarmıştır. Kaliteli çalışma standartlarıyla, etik ticaret kuralları çerçevesinde üretim yapan Nurteks; uluslararası SEDEX Sertifikasına da sahiptir.

1983 yılında Nurteks, ilk sentetik çim futbol sahasını yaparak suni çimi Türkiye’ye tanıttı.

2000 yılında 60.000 m2 alanda Çerkezköy Fabrikası’nın kurulmasıyla duvardan duvara halı üretimine başlandı. İlerleyen yıllarda Choromojet baskı hattı ile Nurteks, normlara uygun, yüksek standartlarda, sınırsız renk ve desen seçeneği ile halı üretiminde büyük gelişmeler katetmiştir. Halı üretimine başladığı günden bu yana 5 yıldızlı kontrat halısı, cami halısı, yolluk, paspas halısı üretimi ile sektörün en önemli firmalarından biridir.

Nurteks, 2001 yılından bu yana FIFA Kalite Standartlarına uygun üretim yapmaktadır ve FIFA lisansör firmaları arasında yer almaktadır. Ayrıca, Türkiye’de suni çim sektörünün lideri olarak FIH, WR, GAA, ITF sertifikalı / onaylısentetik çim üretimi de yapmaktadır.

2003 yılında ilk FIFA sertifikalı futbol sahasını Atina Kryoneri‘de inşa eden Nurteks; 2006 yılında Türkiye’deki ilk FIFA sertifikalı futbol sahasını Siirt’te yapmıştır. Nurteks; bu alanda da suni çim sektöründe lider konumda bulunmaktadır.

Birçok ülkede 500’ün üzerinde FIFA sertifikalı profesyonel futbol sahalara imza atan Nurteks; 2019 yılında 6 milyon m2 satış yaparak suni çim sektöründe ulaşılması güç bir rekora imza atmıştır.

Bugün Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika ve Afrika’da 60’tan fazla ülkeye ihracat yapan Nurteks, Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da pazar lideri konumundadır. Türkiye’de 12 ana bayii, 500’ün üzerinde perakendeci ağı ve 60 ülkede distribütörlük ve bayi satış kanalları ile müşterilerine hizmet etmektedir

Menü
Call Now Button