Hakkımızda

Firma Profili

1972 yılında İbrahim Nalbant tarafından kurulan Nurteks Halı A.Ş.; sentetik çim ve duvardan duvara halı üretimi yapmaktadır. 1983 yılında Türkiye’yi suni çim ile tanıştırarak ülkedeki ilk sentetik çim yüzeyli futbol sahasını yapan Nurteks; günümüzde Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika ve Afrika kıtalarında 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır.

Kuruluşundan bugüne istikrarlı bir şekilde büyümesine devam eden Nurteks; 45 yılı aşkın tecrübesi ile sentetik çim ve duvardan duvara halı sektöründe lider konumda yer almaktadır. ISO 9001 Uluslararası Kalite Sistemi standartlarında üretim yapan Nurteks; üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği ve teknolojik üstünlükleriyle bugün sektörün en güçlü firmalarından birisi olmayı başarmıştır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Nurteks Halı’nın, Tekirdağ Çorlu ve Çerkezköy’de üretim tesisleri bulunmaktadır. 25 bin m2 alana kurulu, yıllık 10 milyon m2 üretim kapasitesi olan Çorlu Tesisi’nde; futbol sahaları, tenis kortları, golf, hokey, basketbol, voleybol, Landscape, dekorasyon ve çocuk oyun alanları için sentetik çim halı üretimi yapılmaktadır.

FIFA Kalite Standartları’nda üretim yapan Nurteks; 2001 yılından bu yana FIFA’nın lisansör firmaları arasında yer almaktadır. 2003 yılında ilk FIFA sertifikalı futbol sahasını Atina Kryoneri‘de inşa eden Nurteks; 2006 yılında Türkiye’deki ilk FIFA sertifikalı futbol sahasını Siirt’te yapmıştır. Nurteks; bu alanda da suni çim sektöründe lider konumda bulunmaktadır.

Birçok ülkede 400’ün üzerinde FIFA sertifikalı profesyonel futbol sahalara imza atan Nurteks; 2019 yılında 6 milyon m2 satış yaparak suni çim sektöründe ulaşılması güç bir rekora imza atmıştır.

Nurteks; FIFA’nın resmi lisansörü olmasının yanı sıra FIH, WR, GAA, ITF sertifikalı/onaylı sentetik çim üretimi de yapmaktadır.

Nurteks; spor sahaları dışında, peyzaj alanları için de yüksek kalitede, farklı teknik özelliklere sahip Landscape suni çim ürünleri üretmektedir. Türkiye’de 12 ana bayii, 500’ün üzerinde perakendeci ağı ve 60 ülkede distribütörlük ve bayi satış kanalları ile müşterilerine hizmet eden Nurteks; Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da pazar lideri konumundadır.

Nurteks; 2000 yılında, 60 bin m2 alana kurulu Çerkezköy Tesisi’ni kurarak duvardan duvara halı üretimine başlamıştır. Yıllık 8 milyon m2 üretim kapasiteli tesiste; 5 yıldızlı kontrat otel halısı, cami halısı, yolluk ve paspas halı üretimiyle sektörün en önemli firmaları arasında yer alan Nurteks; 2010 yılında kurduğu son teknoloji Chromojet baskı hattı ile uluslararası normlara uygun, yüksek standartlarda, renk ve desen konusunda sınır tanımayan otel halıları üretimi yapabilecek kapasiteye ulaşmıştır.

Kaliteli çalışma standartlarıyla, etik ticaret kuralları çerçevesinde üretim yapan Nurteks; uluslararası SEDEX Sertifikasına sahiptir.

İstanbul Eminönü ’de kurulu küçük, yerel bir aile işletmesinden, müşterilerine uzun vadeli bağlılık yaratan, aile değerlerine sadık, dünya markası bir işletmeye dönüşen Nurteks Halı’nın birincil önceliği müşteri memnuniyetidir. Bunu da kalite standartları, çalışma anlayışı ve müşteri ilişkileri ile ispatlamıştır.

Hedefi, uluslararası pazarda Türk ürünlerine karşı tüketici ve ithalatçı güvenini en üst düzeye taşımak olan Nurteks; sektörde uzun yıllara dayanan deneyimi ile, ister önde gelen uluslararası bir futbol kulübü olsun, ister dünyanın en büyük zincir oteli olsun doğru bütçeyle doğru projeyi sağlayabileceğinin garantisini müşterilerine vermektedir.

Menü