Egzersiz Yaparken Suni Çim Kullanmak için 5 Neden

 

Düzenli egzersiz yapmak, zihinsel ve fiziksel sağlığımız açısından çok önemlidir. Günümüzde, spor alanlarında sentetik çim kullanımı uygun fiyatlı olması, dayanıklılığı, kolay temizlik ve bakımı nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir. Buna ek olarak yapısı nedeniyle suni çim, tüm egzersiz türleri için kullanıma uygundur. Ve görüntüsü itibariye spor alanınızı ilgi çekici kılar.

Egzersiz Yaparken Suni Çim KullanmakDayanıklılık

Spor merkezlerinde suni çim kullanımının artmıştır. Ayrıca spor matlarına kıyasla daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu nedenle evlerinde egzersiz yapmayı tercih edenler için de oldukça doğru bir seçenektir.

 

Egzersiz Yaparken Suni Çim KullanmakKaymaz Zemin

Evde egzersiz yapmayı seven fakat kendisine uygun olan spor zeminin çok fazla yer kaplamasını sevmeyenler:

Suni çim ürünleri de spor matı gibi her yere taşınabilen ve katlanabilen kompakt boylara sahiptir! Yoga ve spor matlarından en büyük farkı ise suni çimlerin kaygan olmamasıdır. Bu nedenle kaygan zeminli matların aksine suni çim ile dikkatiniz dağılmadan sporunuza odaklanmak oldukça kolaydır.

Her Türlü Egzersiz için Uygundur

Fonksiyonel antrenman, pilates, yoga, ağırlık kaldırma vb. bir çok farklı spor çeşidi vardır. Ve kişilerin ilgi alanlarına bağlı olarak yaptıkları spor türleri birbirinden farklıdır. İyi haber şu ki, suni çim her türlü spor türü için uygundur. Bu, sağlık ve spor tesislerinin suni çim seçmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Spor amaçlı suni çim kullanarak ne tür bir spor ile ilgilendiğiniz fark etmeksizin rahatça dilediğiniz egzersizi yapabilirsiniz.

Egzersiz Yaparken Suni Çim KullanmakŞok Emicidir

Spor sırasında olası kişisel hatalar nedeniyle sakatlanma riski vardır. Bu durumda, suni çim şok emici olması nedeniyle spor için kullanımlarda oldukça iyi bir seçenektir. Ayrıca şok emici yüzeyi sebebiyle egzersiz sonrası olası eklem ağrılarını önler ve sizi spor esnasında olası ciddi sakatlanma ve yaralanmalardan korur.

Egzersiz Yaparken Suni Çim KullanmakHipoalerjeniktir

Evcil hayvanlar ve bebekler için güvenilir olduğu bilinen suni çimin son zamanlarda evde yapılan egzersizlerde ve spor tesislerinde tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de hipoalerjenik olmasıdır. Alerjik bir bünyeye sahipseniz ya da bir spor işletmesi sahibiyseniz ve alerjik bünyeli müşterilerinizin olma ihtimali nedeniyle suni çim kullanımı sizin için en uygun seçenek olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Call Now Button