Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Otel Halısı üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun duvardan duvara halı ürününü üretiyoruz.

Duvardan Duvara Halı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Duvardan duvara halı alacak olan kişiler öncelikle doğru ürünü, doğru alan için seçtiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Çünkü ürün kaliteli de olsa, yanlış bir alanda kullanılırsa, kullanım süresi azalabilmektedir. Öncelikle otel halısı, ofis halısı gibi birçok alanda kullanılan duvardan duvara halı için bu yazımıda nasıl seçim yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Duvardan Duvara Halı Seçimi: Halıyı Kaliteli Yapan Şeyler Nelerdir?

Duvardan Duvara Halı

Halıyı kaliteli ve bu sebeple uzun ömürlü yapan şeylerin ilki; ipliktir. Kullanılan iplik; halının kalitesini belirleyen ilk etmendir. Kaliteli bir iplik ile üretilecek halının kalitesini etkileyen diğer etmenler yine ipliğe bağlı olarak hav, yani iplik ağırlığı yüksekliğidir.
Diğer belirleyiciler ise; taban bezinin hangi malzeme olacağıdır. Kaliteli bir taban bezi yine halının kalitesi için bir belirleyicidir. Taban bezi ve iplik ana belirleyicilerdir. Bunların hangi materyalden ve hangi sıklıkla yapıldığı da kalite için oldukça önemlidir.

Halı Dokuma Tekniği

Birbirinden farklı halı dokuma teknikleri bulunmaktadır. Farklı koleksiyonlarda, modellerde halı çeşitliliğini sağlamak için gelişen teknoloji sayesinde birçok farklı model üretilebilmektedir. Halı dokuma teknikleri; hem dokuma hem de baskılı halı çeşitliliğini artırarak halı pazarında büyük bir genişlemeye gidilmesini sağlamıştır.

Duvardan Duvara Halı Seçimi: Halı Alırken İplik Önemli midir?

Duvardan Duvara Halı

Halı alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi de; elbette iplik türü ve iplik yapısıdır. Farklı iplik türleri halının kalitesini, kullanım süresini belirleyecektir. Örnek verecek olursak; Polyamid ipliğin dayanıklılığı yüksektir. Ayrıca baskıyı ve renkleri iyi alır. Polyamid iplik; yine uzun süre kullanıma dayanıklıdır. Yine uzun süreli kullanıma dayanıklı olan yün, iplik rengi konusunda polyamid kadar avantajlı değildir. Tam beyaz olmadığı için renk konusunda bu avantajı sağlayamaz ama konforlu kullanım sunar.

Duvardan Duvara Halı Fiyatları İçin Belirleyici Kriterler Nelerdir?

Duvardan Duvara Halı

Duvardan duvara halı fiyatları için belirleyici kriterlerin başında: hav ağırlığı yani ipliğin m2’deki ağırlığı yer almaktadır. Yine ipliğin materyali de fiyat için belirleyici etkenlerden bir tanesidir. Halı fiyatları için farklı belirleyiciler de bulunmaktadır. Bunlar nakliyat, toplamda kaç m2 halı alınacağı, hangi ürün grubuna ait olduğu gibi farklı değişkenler halı fiyatını etkilemektedir.

Birçok değişken; duvardan duvara halı fiyatları ve kalitesi için belirleyicidir. Halı alırken bütün değişkenleri göz önüne alarak halı seçimi yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Otel Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Halıfleks Nasıl Döşenmektedir ve Halıfleks Nasıl Seçilimektedir?

Halıfleks ile Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon Önerileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.