Dekorasyon için Duvardan Duvara Halı Nasıl Seçilir?

Nurteks Duvardan Duvara Halı Modeli

Dekorasyon için Duvardan Duvara Halı Nasıl Seçilir?

Duvardan duvara halı alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlardan bahsetmeden önce, yıllarca halıfleks olarak bilinen aslında duvardan duvara halı olan ve içerisinde birçok koleksiyonu barındıran bu halı grubundan bahsedeceğiz. Halı çeşitleri arasında en kullanışlı olarak bilinen, birçok desen ve rengi içerisinde barındıran farklı dokuma teknikleri ile üretilen duvardan duvara halı nasıl seçilir sorusunu cevaplayacağız.

Duvardan Duvara Halı Seçimi İçin Tüyolar

Kullanım Amacına Uygun Ürün Seçimi

Duvardan Duvara Halı Nasıl Seçilir - Nurteks

Bir halı alırken ilk dikkat ettiğiniz şeyler renk ve desen olsa da öncelik, kullanım amacına uygun ürünü seçiyor olmaktır. Kullanım amacı belirlendikten sonra bu amaca uygun bir halı seçebilirsiniz. Otel halısı için bile tek bir halı ürününden bahsetmek söz konusu değildir. Otel odası ve otel koridor halısı olarak halının özellikleri değişmektedir.

Kullanım amacını belirlerken şunları göz önüne almalısınız; yüksek insan trafiğinin olduğu alanlarda hav yani iplik ağırlığının yüksek olması, halıyı uzun ömürlü ve kaliteli görünümünün korunmasını sağlar. Burada önemli olan; kullanılan ipliğin kalitesi, yüksekliği ve ağırlığıdır. Eğer yüksek iplik ağırlığına sahip olmayan bir halı alırsanız kısa sürede zarar etmiş olursunuz.

Ofis İçin Halı Seçimi

Duvardan Duvara Halı Nasıl Seçilir -Otel Halısı -  Nurteks

Ofis için halı seçimi yaparken, ofiste çalışan insan sayısı önemlidir. Yani üzerinde ne kadar insan trafiği olacağı önemlidir. Renk ve desen olarak açık tonları, gri ve kahve renklerini tercih edebilirsiniz. Dekorasyonda kullanılan renk hileleri ile ofisinizi duvardan duvara halı sayesinde olduğundan geniş gösterebilirsiniz. Bunun için açık renk ve ince desenli halıları tercih edebilirsiniz.

Otel Halısı Seçimi

Duvardan Duvara Halı - Otel Halısı - Nurteks

Otel halısı seçimi için çok fazla faktör bulunmaktadır. Genellikle mimarlar bu faktörleri değerlendirir. Fakat sizin de bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Otel için halı seçimi yaparken, desenler ve konsepte uygun renkler için yüzlerce seçeneğiniz olacaktır. Burada önemli olan yoğun kullanım alanları için yüksek kaliteli otel halısı seçiyor olmanızdır.

Ev İçin Duvardan Duvara Halı Seçimi

Duvardan Duvara Halı - Otel Halısı - Nurteks

Ev için duvardan duvara halı seçimi yaparken, otel ve ofis halısına oranla daha düşük hav yüksekliğine sahip bir halı seçebilirsiniz. Renkli duvardan duvara halı seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Halıfleks olarak adlandırılan ve onlarca yıl evde kullanılan, rip halı olan bu seçeneği iyi değerlendirmeli ve yerine kaliteli, uzun süre kullanacağınız antibakteriyel olan halıları tercih edebilirsiniz.

Halı seçimi yaparken yine tüm teknik özelliklerini göz önünde bulundurmak size uzun vadede fayda sağlayacaktır.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Döşeme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Halıfleks Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Halıfleks M2 Fiyatları

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü