Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon Önerileri

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon Önerileri

Duvardan duvara halı hayatımıza ilk girdiği günden beri gittikçe önem kazanan halı çeşitleri arasında. Birçok avantajı bulunan bu halı çeşidi ile çok farklı dekorasyonlar yapmak mümkün. Seçilen renk ve desenler ile alanda farklı etkiler bırakmamıza da yardımcı olan bu halı çeşidi ile çok sayıda dekorasyon hilesi de yapabilirsiniz. Gelin yazının devamında daha detaylı bir inceleme yapalım.

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Alan Derinliği Oluşturma

Halıfleks modelleri  - Otel Halısı - Nurteks

Farklı desenlerde halılar ile alan derinliği oluşturabilirsiniz. Özellikle asimetrik desenlere sahip halılar bunun için biçilmiş kaftandır. Bırakmak istediğiniz etkiyi çok küçük dokunuşlarla sağlarken duvardan duvara halı bu konuda size yardımcı olacak.

Renklerin Etkisi

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon - Otel Halısı - Nurteks
Renklerin etkisinden faydalanmak için yapmanız gereken doğru ürünü seçtikten sonra kullanacağınız renge karar vermektir. Küçük odalar, alanlar için açık renk halı tercih etmek alanı olduğundan büyük gösterir. Örneğin; 20 m2 bir otel odasına otel halısı olarak duvardan duvara halı serimi yapılacaksa seçtiğiniz halının açık tonlarda olması size avantaj sağlayacaktır.

Lüks bir otel konsepti oluşturacaksanız mutlaka koyu renk bir halı tercih etmelisiniz. Koyu renk, lüksü simgeler ve alanı olduğundan büyük gösterir.

Renkler aynı zamanda alanda kalma süresini artıracaktır. Mesela restoran gibi alanlarda turuncu kırmızı gibi hızı çağrıştıran renkleri tercih edebilirsiniz.

Mobilyalar ile Halı Renginin Uyumu

Duvardan Duvara Halı ile Dekorasyon - Otel Halısı - Nurteks

Belkide en zor seçimlerden bir tanesi budur. Mobilya ile aynı renkler mi, yoksa farklı bir renk mi seçmek daha uygun olur, biraz da bu konuya değineceğiz. Eğer mimari bir hizmet alıyor ve sürece kendinizi dahil ediyorsanız mimarınız ile fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Çünkü bu en zor seçimdir. Hangi mobilya ile hangi rengin uyumlu olduğunu mimarınız da size tavsiyede bulunacaktır fakat bizim önerimiz benzer tonları kullanıyor olmaktır. Ama mavi, yeşil gibi renkler de açık mobilyalar ile uyumlu olacaktır. Yani burada hangi renkte halıyı tercih edecekseniz, ton konusunda eşit ve dengede olmaya özen gösterin.

Özellikle kullanılacak mavi, kırmızı, turuncu gibi renkler için mobilyanın koyu ve açık renk olması oldukça önemlidir. Açık renk bir mobilya ile koyu renk bir halı elbette tercih edebilirsiniz. Ama seçtiğiniz halının rengi mobilya ile uyum gösteriyor mu bu oldukça önemlidir.

Son Birkaç Öneri

Otel halısı, ofis halısı veya evinize halı seçiyorsanız mutlaka dekorasyon ile uyumuna ve kullanım amacına hizmet eden teknik özelliklerde olmasına özen göstermelisiniz.

İlgili Yazılar:

Dekorasyon için Duvardan Duvara Halı Nasıl Seçilir?

Otel Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Halıfleks Nasıl Döşenir ve Halıfleks Nasıl Seçilir?

Halıfleks ile Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü