Duvardan Duvara Halı Hakkında Her Şey

Duvardan duvara halı kullanım alanları, özellikleri, avantajları nelerdir gibi soruları ve daha fazlasını bu yazımızda sırasıyla cevaplıyoruz. Siz de evinizde, iş yerinizde duvardan duvara halı kullanmak istiyorsanız yazının devamında aradığınız cevapları bulacaksınız.

 

Neden Duvardan Duvara Halı?

Bütün otellerin ve birçok iş yerinin bu tercihi yapmasının elbette çok fazla nedeni var. Bunları şu şekilde sıraladık:

Halı Döşemede Ürün Çeşitliliği

 • İstenilen desen, renk ve boyutta ürün çeşitliliği avantajı. Tamamen zevkinize, ihtiyacınıza ve alanın dekoruna göre duvardan duvara halıyı tercih edebilirsiniz.

 

Halıda Rahat Temizlik

 • Kaliteli iplik ve dokuma sayesinde duvardan duvara halının temizliği kolaydır. Yüksek emiş gücüne sahip makinalar ve halı yıkama deterjanları ile temizliği düzenli şekilde yapıldığında uzun ömürlü olur.
 • Leke tutmaz özelliği vardır. Bu sayede otel gibi yoğun trafiği olan alanlarda sıkça tercih edilir.
 • Temizliği düzenli yapıldığında, özel iplikleri sayesinde üzerinde bakteri üremesi az olur.
 • Küf oluşmaz.

Duvardan Duvara Halı Hakkında Her Şey halı ses yalıtımı anti alerjik

Ses Yalıtımı

 •  Halı döşemesi olmayan bir odada; boşluktan dolayı ses, yankı yapar. Bundan dolayı özellikle otellerde, duvardan duvara halı kullanımı çok mantıklı bir tercih olur.
 • Mesela bir otel koridoru düşünelim. İnsanlar valizlerini taşıyor ve tekerlerinden ses çıkıyor. Bu koridorda duvardan duvara halı olmazsa; tekerlerden çıkan ses ve insanların geçerken konuşma sesleri hem koridorda yankılanır hem de odalara çok fazla ses gider. Ancak halı olduğunda, halı bu sesleri emer ve yalıtır.
 • Aynı şekilde oda içlerinde olan konuşma seslerini de yalıtır ve gürültüyü azaltır, kaliteli bir uyku sağlar. Bundan dolayı otellerde doğru halı tercih edilmesi çok önemlidir.

Isı Yalıtımı

 • Bir kurum için ortamın ısıtılması da ayrıca düşünülmesi gereken bir masraftır. Döşeme halı sayesinde ısı yalıtımı sağlanır ve bununla birlikte enerji tasarrufu da sağlanır.

Duvardan Duvara Halı Hakkında Her Şey halıfleks anti alerjik

Anti Alerjik Halı

 • Duvardan duvara halılar, özel olarak üretilir ve bundan dolayı birçok özelliği normal halılara göre çok daha fazladır. Anti alerjik olması da bunlardan biridir. Yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde bununla birlikte aynı oranda toz oluşur. Anti alerjik olması sayesinde bu durum bir dezavantaja dönüşmez. Bu da alerjisi olanlar ve çocuklar için çok önemli bir özelliktir.
 • Aynı zamanda ortamda uçuşan tozları da içine hapseder.

Konfor

 • Duvardan duvara halı, sunduğu avantajlarla birlikte büyük bir konfor sağlar. Bunlardan biri ev hissi vermesidir. Çok geniş lobiler, odalar ya da konferans alanlarında hedef, herkesin rahat olmasıdır. Bütün alanın halıyla kaplı olması da sanki aynı evin içerisinde odadan odaya geçiliyormuş gibi sıcak bir etki yaratır. Ayrıca alanın nasıl görünmesi isteniyorsa desen ve renk tercihi ona göre yapılır.
 • Duvardan duvara halı modelleri bu konforu sağlamakta çok geniş bir yelpaze sunar. Mesela dar bir odada genellikle büyük desenli halılar tercih edilmez. Çünkü büyük desenler alanı daraltma gibi bir etki yaratır. Ancak çok büyük bir odanın daha sıcak görünümlü olması isteniyorsa büyük desen doğru bir tercih olur. Küçük desenler ve açık renkler küçük alanlarda daha çok tercih edilmelidir.

Duvardan Duvara Halı Hakkında Her Şey halı güvenlik ısı yalıtımı

Güvenlik

 •  Zeminde duvardan duvara halı olmadığında, temizlik yapıldığı zaman ya da herhangi bir şey döküldüğünde kayıp düşme riski yüksektir. Bu da insanları, özellikle çocukları tehlikeye atar. Halı olduğu senaryoda biri düşse bile; halı bu düşüşü yumuşatır ve hayati riski ortadan kaldırır.

Alev Almazlık

 • Duvardan duvara halı özelliklerinden biri de alev almazlıktır. Bu; olası senaryolar düşünüldüğünde çok önemlidir. Bu özellikte üretilen halıların üzerine alev düşse bile, ilerlemesi yavaş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.