Dekorasyon Stillerine Göre Halı Önerileri

Dekorasyon Stillerine Göre Halı Önerileri

Dekorasyonda farklı stiller kullanılmaktadır. Country, modern, etnik tarz gibi dekorasyon stilleri için birçok tekstil ve mobilya alternatifi bulunmaktadır. Yaşam alanlarında kullanılan mobilya, tekstil ürünlerinin bir araya geldiği zaman oluşturduğu uyum, doğru seçimlerin yapılmış olması sevdiğiniz dekorasyon stili ile mutlu olmanızı sağlayacaktır. Mobilyalar kadar dekorasyon ürünlerinin uyumu da oldukça önemlidir. Halı, perde, dekoratif yastık, masa örtüsü gibi tüm tekstil ürünleri tamamlayıcı birer detaydır. İster duvardan duvara halı ister parça halı kullanacak olun dekorasyon için halının önemi ön plandadır. Gelin, dekorasyonlara göre halı seçimi nasıl yapılır, sizin dekorasyon tarzınıza uygun doğru halı hangisidir, birlikte bakalım.

Country

Country dekorasyonda kullanılan mobilyalar daha avangart, çok sayıda detaya sahip olabileceği için bu tarzı dekore ederken duvardan duvara halı veya parça halıları açık renk tercih edebilirsiniz. Country dekorasyonda ceviz ağacından yapılma mobilya, parke kullanılabilmektedir. Parke detayını göstermek için açık renk, desenli halılar da tercih edebilirsiniz. Bu halılar, country stilinin tamamlayıcısıdır. Burada önemli olan, koyu renk parkelerin üzerindeki halının mutlaka açık tonlarda olmasıdır.

Modern

Halıfleks modelleri  - Otel Halısı - Nurteks

Modern dekorasyon tarzı için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Renk ve desen sınırlaması olmaksızın gözünüze hoş gelebilecek bir model seçebilirsiniz. Modern dekorasyonda yoğun olarak açık tonlar kullanılır ve koyu tonlar yardımcı renk görevindedir. Hem modern hem de zenginlik hissi kazandırmak için tekstil ürünlerini koyu renk seçebilirsiniz. Koyu renk tekstil ürünlerini açık renk mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Geniş alanlar için halı rengi konusunda herhangi bir endişeniz olmasın. Tüm renk ve desenler kullanıma uygundur. Orta ölçek ve küçük yaşam alanlarında koyu renk halıfleks kullanmak alanı olduğunda dar, küçük ve basık gösterebilir. Bu sebeple açık renk halıfleks birçok durumda avantajlıdır. Temizliği, koyu renk halılara oranla biraz daha zordur.

Etnik

Etnik dekorasyonda genellikle çok renklilik vardır. Birbirinden bağımsız renkler bir araya gelerek dekorasyonda harika bir uyum gerçekleştirebilirler.

Bohem

Bohem tarz dekorasyon en komplike olan dekorasyon çeşitleri arasındadır. Bohem tarzı benimseyen kişiler çok renkli, desenli halıları tercih edebilirler. Yoğun desenli halılar, ortama ilk girildiği anda dikkati çeker. Halılarda yoğun desen kullanılacaksa geçişin yumuşak olması için diğer ürünlerde daha düz desen ve açık renkler tercih edilebilir. Bohem tarz için duvardan duvara halı tercih etmek yerine parça halıları seçebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Fiyatları

Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

Otel Halısı Modelleri ve Otel Halısı Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü