Dekorasyon Stillerine Göre Halı Önerileri

Dekorasyon Stillerine Göre Halı Önerileri

Dekorasyonda farklı stiller kullanılmaktadır. Country, modern, etnik tarz gibi dekorasyon stilleri için birçok tekstil ve mobilya alternatifi bulunmaktadır. Yaşam alanlarında kullanılan mobilya, tekstil ürünlerinin bir araya geldiği zaman oluşturduğu uyum, doğru seçimlerin yapılmış olması sevdiğiniz dekorasyon stili ile mutlu olmanızı sağlayacaktır. Ancak mobilyalar kadar dekorasyon ürünlerinin uyumu da oldukça önemlidir. Ayrıca halı, perde, dekoratif yastık, masa örtüsü gibi tüm tekstil ürünleri tamamlayıcı birer detaydır. İster duvardan duvara halı ister parça halı kullanacak olun dekorasyon için halının önemi ön plandadır. Gelin, dekorasyonlara göre halı seçimi nasıl yapılır, sizin dekorasyon tarzınıza uygun doğru halı hangisidir, birlikte bakalım.

Dekorasyon Stillerine Göre Halı: Country

Country dekorasyon stillerinde kullanılan mobilyalar daha avangart, çok sayıda detaya sahip olabileceği için bu tarzı dekore ederken duvardan duvara halı veya parça halıları açık renk tercih edebilirsiniz. Country dekorasyon türünde ceviz ağacından yapılma mobilya, parke kullanılabilmektedir. Parke detayını göstermek için açık renk, desenli halılar da tercih edebilirsiniz. Bu halılar, country stilinin tamamlayıcısıdır. Burada önemli olan, koyu renk parkelerin üzerindeki halının mutlaka açık tonlarda olmasıdır.

Dekorasyon Stillerine Göre Halı: Modern

Halıfleks modelleri - Otel Halısı - Nurteks

Modern dekorasyonda çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Bundan dolayı renk ve desen sınırlaması olmadan gözünüze hoş gelen bir model seçebilirsiniz. Örneğin modern dekorasyonda yoğun olarak açık tonlar kullanılabilir ve koyu tonlar yardımcı renk görevindedir. Hem modern hem de zenginlik hissi kazandırmak için tekstil ürünlerini koyu renk seçebilirsiniz. Koyu renk tekstil ürünlerini açık renk mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Geniş alanlar için halı rengi konusunda herhangi bir endişeniz olmasın. Çünkü tüm renk ve desenler kullanıma uygundur. Orta ölçek ve küçük yaşam alanlarında koyu renk halıfleks kullanmak alanı olduğunda dar, küçük ve basık gösterebilmektedir. Bu sebeple açık renk halıfleks birçok durumda avantajlıdır. Temizliği, koyu renk halılara oranla biraz daha zordur.

Dekorasyon Stillerine Göre Halı: Etnik

Etnik dekorasyonda genellikle çok renklilik vardır. Bu yüzden birbirinden bağımsız renkler bir araya gelerek dekorasyonda harika bir uyum gerçekleştirebilirler.

Dekorasyon Stillerine Göre Halı: Bohem

Bohem tarz dekorasyonda en komplike olan dekorasyon çeşitleri arasındadır. Aynı zamanda bohem tarzı benimseyen kişiler çok renkli, desenli halıları tercih edebilirler. Yoğun desenli halı, ortama ilk girildiği anda dikkati çeker. Halılarda yoğun desen kullanıldığında geçişin yumuşak olması için diğer ürünlerde daha düz desen ve açık renkler tercih edilmektedir. Bohem tarz için duvardan duvara halı tercih etmek yerine parça halıları seçebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Halıfleks Fiyatları

Duvardan Duvara Halı Modelleri ve Fiyatları

Otel Halısı Modelleri ve Otel Halısı Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.