Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları ve 4 Dekorasyon Önerisi

Balkon/Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları

Temizlik ve Bakımı Kolaydır

Doğal çimden ziyade sentetik çim, herhangi bir budama, gübreleme ve havalandırma gerektirmez. Bu nedenle de bakımı için fazladan zaman harcamanıza gerek kalmaz. Üstelik suni çim halı leke tutmaz ve yalnızca ılık su ve elektrik süpürgesi ile kolayca temizlenebilir. Ayrıca hava şartlarına dayanıklıdır ve alev almaz; yalnızca etkilenen bölge erir fakat bu endişelenmenize gerek olmayan, kolayca düzeltilebilen bir durumdur.

Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları

Isıya Karşı Dayanıklıdır

Beton veya tahta zeminli balkonlarda güneşin zemine direkt teması durumlarında zemin çok ısınır ve çıplak ayakla zemine basmak neredeyse imkansız hale gelir. Aynı zamanda suni çim, güneşin direkt temas ettiği durumlarda dahi çok ısınmaz. Diğer zemin çeşitlerine göre en önemli farklarından biri ise güneş ışınlarının bir kısmını yansıtması ve ıslatıldığında nemi uzun süre muhafaza ederek ayaklara uzun süre serinlik sağlar. Üstelik kış aylarında da suni çim diğer zemin seçeneklerine göre ayaklarınızı soğuktan daha iyi koruyacaktır.

Bahçe Konsepti Oluşturur

Apartmanda yaşıyor olmak, size ait bir bahçeye sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Bununla birlikte, suni çim halı kullanarak, balkonlarınızı birbirinden canlı bahçelere çevirebilirsiniz. Suni çim fiyatları kullanacağınız ürünün modeline ve alanınızın büyüklüğüne göre değişir. Bununla beraber her büyüklükteki alana uygulama yapılabilmektedir.

Dairenizde Hoş Bir Yaşam Alanı Yaratır

Suni çim her büyüklükteki balkonda kullanılabilir ve herhangi bir tadilat gerektirmez. Bu nedenle balkonlara suni çim döşemek, dairenize zaman geçirmesi çok daha keyifli yaşam alanları katacaktır. Çünkü kendinizi stresli hissettiğinizde balkonunuza gidip zevkinize göre dekore ettiğiniz yaşam alanınızın tadını çıkarmak çok rahatlatıcı olacaktır.

Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları

Balkon/Teras için Dekorasyon Önerileri

1. Doğal Görünüm

Balkonunuzda suni çim kullanımı size doğa ile iç içe olduğunuz hissini verecektir. Balkonunuzda doğal ve sade bir görünümü elde etmek için şüphesiz birbirine en güzel yakışan renkler yeşil, kahverengi ve beyazdır. Bu nedenle, sizin için önerimiz; suni çim ile dekore ettiğiniz balkonunuzda yoğunluklu olarak kahverengi ve beyaz renkli mobilya ve dekorasyon ürünleri kullanmanızdır.

Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları

2. Yer Minderi ile Dekorasyon

Konforundan vazgeçemeyenlerden misiniz? Cevabınız evet ise, balkonunuzu suni çim ve yer minderleri ile dekore edebilirsiniz. Dilerseniz suni çim sayesinde yumuşacık olan zemininizde yer minderlerinde oturun, dilerseniz de minderi başınızın altına koyup çimlerinizin üzerinde güneşlenmenin keyfini çıkarın!

Balkon ve Teraslarda Suni Çim Kullanmanın Faydaları

3. Hobi Bahçesi

Bazen hayatın koşuşturmacası içerisinde her şeye yetişmeye çalışırken kendimize zaman ayırmayı unuturuz. Artık kendiniz için zaman ayırmanın vakti geldiğini düşünüyorsanız size bir önerimiz var! Balkonunuzda suni çim halı kullanarak kendinize konsept bahçeler oluşturabilirsiniz. Suni çim ile dekore ettiğiniz balkonunuza hobi eşyalarınızı yerleştirerek mükemmel bir hobi bahçesi yaratabilirsiniz. Bu hobi bahçesi fikrini sevdiyseniz ve bu temada oluşturacak kadar fazla hobiniz yoksa endişelenmeyin! Bir fincan kahve alın, yumuşacık suni çimlerinize uzanın ve gelecekteki hobi bahçenizi hayal edin!

4. Evde Değilmişsiniz Hissi

Dışarı çıkmak eğlenceli değil mi? Bir yandan dışarıda arkadaşlarınızla vakit geçirirken bir yanda da, para harcamadığınızı ve hatta pijamalarınızı çıkarmaya bile gerek kalmamasını istemez miydiniz? Balkonunuzda suni çim halı kullanıp sarkıt ışıklar ile balkonunuzu dekore ederek dışarıdaymışsınız gibi hissetmeniz mümkün! Suni çim halı sayesinde balkonunuza her adım attığınızda bu hissi yaşayabileceğinizi bilmenin verdiği lükse sahip olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.