Balkon Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Balkon Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çim halı, doğal çime alternatif olarak üretilmiş, hammaddesi petrol olan çim ürünleridir. Kullanım alanı çok geniş olan suni çim halının en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi balkonlardır. Balkonlarda kullanılmak üzere tasarlanan; balkon çim halı ürünü için, balkon çim halı temizliği hakkında bilgiler vereceğiz.

Çim Halı Temizliği Hakkında Tüm Detaylar

Balkon Çim Halısı Nasıl Seçilir?

Temizliğinden bahsetmeden önce balkonlarda kullanılan çim halının teknik bazı özelliklerinden bahsetmekte yarar var. Öncelikle kullanım amacına uygun bir ürün seçmelisiniz. Balkon için kullanılan çim halılar Landscape çim halı grubuna aittir. Yani hav uzunluğu 18mm ile 50mm aralığında ürettiğimiz ürünlerin temizliğinden bahsedeceğiz.

Landscape çim halı ürünleri, bahçe ve balkon çim halısı olarak da bilinmektedir. Balkonunuzda kullanılmak üzere tasarlanan çim halılar uzun yıllar solmadan, yıpramadan kullanılacak bir ürün olacaktır. Kullanımı, uygulaması ve bakımı kolay yapılan Landscape çim halı temizliği nasıl yapılır gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Balkon Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? Püf Noktaları Nelerdir?

Balkon Çim Halı Temizliği - Nurteks

Ürettiğimiz bütün sentetik çim ürünleri antibakteriyel olacağı için; doğru uygulama sonrası bakteri üretmeyecektir. Bu da halıya kötü koku yerleşmesinin önüne geçecektir. Balkonunuzda kullanacağınız, balkon çim halı temizliği için düzenli olarak süpürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine sentetik bazlı olan bu ürünler leke tutmayacaktır. Islak bir bez ile leke olan kısmı silebilirsiniz.

Çim Halı Yağmur ve Güneşten Etkilenir mi?

Çim halılar yağmurdan etkilenmez. Aksine bu konuda doğal çimden çok daha avantajlıdır. Yağmur sonrası kendiliğinden kuruyacak olan Landscape çim halı ürünü bu anlamda kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Çim halı güneşten etkilenir mi sorusuna şöyle yanıt verebiliriz: dekoratif çim ürünlerinde UV ışınlarına karşı koruyucu bir içerik bulunmamaktadır ama landscape ürünlerinde UV ışınlara karşı korunma özelliği bulunur. Balkonda dekoratif amaçlı kullanılan, dekoratif çim ürünleri; dayanım açısından, üzerine herhangi bir materyal yerleştirilmesine müsait değildir. Yani yüksek trafikli alanlarda, sezonluk ürünler yerine Landscape ürünlere yer vermeniz doğru bir seçim olacaktır. Landscape çimleri güneşten etkilenmez; temizlik ve bakımları daha farklı olacak ve yüksek trafikli alanlarda kullanımı uygun olacaktır.

Su püskürterek de balkon çim halısını temizleyebilirsiniz. Doğal çim görünümünü elde etmek ve yeşili daha çok hayatınıza dahil etmek için kullanacağınız ürünü; düzenli olarak süpürmek çok sıcak olan havalarda serinletmek amacıyla su püskürtmek, kullanım süresini uzatacaktır.

52 Yorum. Yeni Yorum

 • çim halıya bakınca cidden bir şey olmuyor. kaç senedir eviminiz bahçesinde kullanıyorum. çim halı temizliği için de çok basit bir kaç aletim var. yaz aylarının kurtarıcısı kesinlikle. önceden doğal çim kullanıyorduk aman Allah’ım kışın o çimler öldürücüydü. çok şükür diyorumm.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Çok sayıda kullanıcımızdan benzer dönüşler alıyoruz. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor. Nurteks olarak suni çimi dünyanın birçok ülkesine ulaştırdık ve bu memnuniyet her zaman bizi onurlandırdı. İyi günlerde kullanın Emine Hanım.

   Cevapla
 • balkon çim halı temizliği için bir sürü şey okudum saçma sapan. halıma bile zarar verdim. ama burada yazılanları uygulayınca memnuniyetimi dile getirmek istedim. saolun

  Cevapla
 • balkon için halı alacağım. terasımız var oldukça büyük. orayı yazlık gibi şezlong vs düşünüyourz. ama kış sezonuna gireceğimiz için endişe duyuyoruz? seneye kadar bir şey olur mu?

  Cevapla
 • ben balkonuma çim halı serdirdim. üçbeş yağmur yagdı ve resmen halı çöp. cidden zaman ve emek kaybidydi. sizin önerdiginiz daha kaliteli bir halı varmi. cim halinin temizligini yapmak dert ama vazgemiyorumda.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aldığınız ürünün kalitesi kullanım ömrünü belirlemekte. Siz doğru olmayan bir ürün tercih etmiş olmalısınız. Size ürünlerle ilgili bilgi maili gönderdik. Uzun kullanımlar için landscape ürünlerini tercih etmeniz her zaman avantajınıza olacaktır. Dekorasyon ürünlerinin ömrü genelde daha kısadır ve sizin tercih ettiğiniz ürün de bir dekorasyon ürünü olmalı.

   Cevapla
 • balkonda halı kullanmak bazen sıkıntı oluyor ama temizlik işini saymazsak yaz ve baharda çok konforlu gerçekten

  Cevapla
  • Merhaba,

   Balkon çim halı temizliği bilindiğinin aksine aslında oldukça basittir. Yaz ve bahar aylarında gerçekten konforludur. Kış aylarında doğru uygulanan ürün üzerinde yağmur suyu vs. tutmayacağı için yine sorun oluşturmayacaktır.

   Cevapla
 • bir şey söylemek isterim bu konu ile ilgili. bence kir tutmayan bir ürün üretilmeli ve bu halılar zahmetsiz kullanılmalı. aksi halde yağmur güneş gibi şeylerden de etkilenecekse balkonda olmasının bir anlamı yok.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Çim halı temizliği yapmak aslında zannedildiğinden kolaydır. Gübreleme, biçme gibi bakım gereklilikleri olmadığı için uzun vadede hem ekonomik hem de bakımı kolay bir üründür. Ürünler antistatik, antialerjik olduğu için oldukça avantajlıdır. Yine UV ışınlara ve yağmura karşı dayanıklıdır. Kullanım amacına uygun ürünü aldığınız, bakım talimatlarını uyguladığınız takdir de uzun süre ürünü kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 • Çim halımı yıkadım balkonda rulo seklinde sarılı duruyor nasıl kurutacam halı gibi sarılı dursa kururmu

  Cevapla
 • Büşra macit
  Nisan 9, 2020 12:18 pm

  Merhaba,
  bahçem için çim halı almayı düşünüyorum ancak yağışta ve kışın nasıl olur. bahçem fayans zemin. yardımcı olabilir misiniz.
  kışın kaldırıp yazın sermek mi mantıklı acaba

  Cevapla
  • Merhaba,

   Suni çim ürünlerini 4 mevsim kullanabilirsiniz Büşra Hanım. Doğru uygulama yapıldığı takdirde yağıştan etkilenmez.

   Cevapla
 • Balkon icin nasil bir hali almami onerirsiniz daha uzun kullanim icin

  Cevapla
 • Merhaba açık balkonda çim halı kullanımı bakımı zor oluyor mu?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Zannedildiğinin aksine daha kolaydır. Süpürme ve bazen püskürtme yolu ile su tutarak temizliğini yapabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba kapalı balkonumuzu baştan yaratmak istiyoruz tasarımımızı yaptık. Çim halı seçimi ile başlayacağız ama kaç mm lik almamız gerektiğine karar veremedik. Oturunca ve basınca batmayan süpürürken de rahat temizlenen uzunlukta olacak şekilde kaç mm likleri önerirsiniz? Kedi tuvaletinin de bu balkonda olacağını belirteyim.

  Cevapla
 • balkonuma aldigim cim halida havalanmasina ragmen koku devam ediyor, kokusu icin ne yapılabilir

  Cevapla
  • Merhaba Betül Hanım,

   Kokunun nasıl bir koku olduğu önemlidir. Ürünü hangi markadan tedarik ettiniz? Eğer ürünü bizden aldıysanız modelini iletirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz. Ayrıca ürünle sürekli teması var mıdır? Çünkü koku iplik kokusu da olabilir ki bu normaldir. Küf kokusuda olabilir bu da kullanım şekli ile alakalıdır. İplik ve sırt kaplama kokusu giderilmez.

   Cevapla
 • Bahçede daha uzun ömürlü olabilmesi için hangi özelliklerde bir halı kullanmak gerekli.

  Cevapla
 • Merhaba
  Cam balkonuma cim hali almak istiyorum ayaga batmamasi icin 7mm önerelen var. Doğal mi suni mi veya kac mm ne önerirsiniz ?

  Cevapla
 • 40 cm kare olan 2 adet terasımıza yapay çim uygulamak istiyoruz. Nasıl bir ürün tahsiye edersiniz. Metre karesi ne kadar uygulama dahil mi. Kaç yıl garantisi var

  Cevapla
  • Merhaba,

   Şu an perakende satışımız yoktur. Çok kısa sürede online satışa geçmeyi planlıyoruz. Online satışa geçtiğimiz zaman sipariş verebilirsiniz. Ürünü kendiniz uygulamanız gerekiyor bunun için bir talimat yayınlayacağız.

   İyi günler

   Cevapla
 • Merhaba. Üzerü çatılı ve cam balkonla kapatılmış bir terasımız var. Bu şartlarda ayda 1 kez yıkarsam yeterli midir. Ayrıca camı açıp terası havalandırmakla kuruması yeterli olur mu

  Cevapla
  • Merhaba,

   Kullanım yoğunluğuna göre yıkamanız yeterli olacaktır. Doğru uygulama yapıldıysa evet yeterli olacaktır.

   Cevapla
 • Ayrıca 40 metrekare bir teras için tek parça olması sorun olur mu? Alttan yapıştırılıyor mu.

  Cevapla
  • Merhaba Duygu Hanım,

   Tek parça olmasına gerek yoktur. Suni çim ürününü parçalar halinde alarak birleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba 4 ay önce bahçemizi suni çim halı ile kaplattık. Sorunum üzerine düşen yapraklar çalı süpürgesi hariç nasıl toparlanır. Elektrikli ev süpürgesi gibi beni çok yormayan bir alet var mıdır. Bilgi verirseniz çok sevinirim

  Cevapla
 • Merhaba 18 m2 açık balkonuma çim halı almak istiyorum ama 40mm mi alayım 30 mm havlı mı alayım karar veremedim hangisi daha kullanışlı ve temizliği kolay olur

  Cevapla
  • Merhaba, iki ürünün temizliği de aynıdır. 30mm ürünü size yardımcı olacaktır. Online mağazamızdan ürünü detaylı inceleyebilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba
  12 ile 15 M2 arasında bir terasım var cam balkon ile kapalı ve otamatik kapanabilen üst tentesi var burada cok kullanım olmayacak temizlik konusunda düşüncelerim var cocukların dan dolayı ve hangi ürünü kullanmalıyım acaba tabi ayaklarada batmayan çim yumuşaklığı vermesini istiyorum. Tabi son olarak alabileceğim bir yer neresi? İi çalışmalar

  Cevapla
 • Merhaba. Cim halının altina su girmesi sorun olusturur mu. Gideri olan valkona koymayi planlıyorum. Az da olsa giderden su çıkıyor bazen.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Eğer su, uzun süre suni çimin tabanında veya içinde durursa bu koku ve küflenme yapabilir. Aksi takdirde herhangi bir problem yaşamazsınız.

   Cevapla
 • Seda çavrar
  Ekim 12, 2020 8:28 am

  Biz 10 m2 lik üstü açık terasımızı döşedik. Yaklaşık 4yıldır kullanıyoruz. Yağmurda yağdı karda yağdı bütün yaz güneşi de gördü. Hiç birşey olmadı. Özel bir çaba da harcamadım korumak yada ömrünü uzatmak için. Evimi süpürürken onu süpürdüm ayda 1de bildiğiniz halı yıkar gibi deterjanla fırçayla yıkıyoruz bırakıyoruz kendi kolayca kuruyor. Hem şık hem de çok hayat kurtarıcı herkeste çok beğeniyor. Bence daha fazla düşünmeyin 🙂

  Cevapla
  • Merhaba Seda Hanım,

   Yorumunuz bizim için ve diğer kullanıcılar için değerli, yorumunuz için teşekkür ederiz. Suni çimin bakımı ve temizliği bahsettiğiniz gibi oldukça kolay.

   İyi günler dileriz

   Cevapla
 • merhaba,

  suni çim temizliği nasıl yapılıyor sadece bu kadar mı

  Cevapla
  • Merhaba Ayşegül Hanım,

   Suni çim temizliği; süpürge ve su yardımı ile tamamlanmaktadır.

   Cevapla
   • merhabalar.süpürge derken elektrikli süpürge mi çalı süpürgesi mi acaba?bizim elektrikli süpürge çekmedi üzerindekileride.

    Cevapla
 • Merhaba.30metrekarelik bir açık terasim var .kısın kar alan bir ilcedeyim. Hem dekoratif görüntü için hem de terasın altında olan salonuma kışın ısı yalıtımında faydalı olacağını duyduğum için çim halı almak istiyorum.cunku salon hep diğer odalardan soğuk oluyor ve ben açık terastan ısı kaybı yaşandığını düşünüyorum .sizce bu konuda faydalı olur mu .kalınlık olarak nasıl bir ürün tercih etmeliyim.karda sorun yaşar mıyım temizlik olarak.eksi 10u görüyoruz çünkü.guneaten solar mi ürün.tesekkurler

  Cevapla
  • Merhaba Ogün Bey,

   30-40 mm ürünleri tercih edebilirsiniz. http://store.nurteks.com.tr/ adresinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Isı yalıtımına faydası olacaktır. Kar yağarsa, normal şekilde erimesi ile hiçbir problem olmayacaktır. Temizliği su ve süpürge ile kolayca yapabilirsiniz. Ürünlerimizin UV dayanımı bulunmaktadır. Solma ve sararma yapmaz. 6-8 sene arası da garantilidir.

   İyi günler dileriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü