Bahçe ve Balkon İçin Suni Çim Temizliği ve Bakımı

Bahçe ve Balkon İçin Suni Çim Temizliği ve Bakımı

Bahçe ve Balkon İçin Suni Çim Temizliği ve Bakımı

Suni çimi, balkon veya bahçe alanında kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında temizliği ve bakımının nasıl yapılacağı yer almaktadır. En çok merak edilen soruları cevapladık.

Suni Çim Nasıl temizlenmelidir?

Suni çim, üzerine yaş veya bulaşan bir şeyler döküldüğünde bunu sadece su ile temizleyebilirsiniz. Bunun için hemen alınmasını beklenmemesini tavsiye ederiz.

Balkon ve bahçe alanında suni çim kullanıldığında; kuruyemiş veya benzeri, kuru parçalı yiyecek veya materyaller döküldüğünde ise elektrik süpürgesi yardımı ile temizleyiniz.

Suni çim yıkanır mı?

Yıkanır fakat yıkama sade su ile yapılmalıdır. Kesinlikle deterjan kullanılmamalıdır. Aksi durumda ürüne zarar verecektir.

Suni çim elektrik süpürgesi ile süpürülebilir mi?

Kuruyemiş veya benzeri parçalı kuru yiyecek veya materyaller dökülünce elektrik süpürgesi yardımı ile rahatça temizlenir.

Altında küf oluşur mu?

Suni çim ürünlerimiz ıslak zeminlerde kullanılırsa, alana göre çözümler üretilir. Bunun için profesyonel uygulama ekiplerinden destek alabilirsiniz. Yine de, yeterli eğim olması durumunda ürünlerimiz (sadece Landscape ürünlerimiz) saatte yaklaşık 60 LT su geçirgenliğine sahiptir. Fakat eğimin yeterli olmadığı alanlarda kullanılması suni çimin altında küflenmelere sebep olacağı için zaman zaman kontrol edilerek temizlenmesi gerekmektedir.

Kışın nasıl muhafaza edilmelidir?

Ürünlerimiz dört mevsim esasına göre üretilmektedir. Bu sebeple herhangi bir muhafazaya gerek yoktur. Kapalı ya da açık balkon ya da bahçe içinde suni çim kullanmak bundan dolayı çok avantajlıdır. Çünkü suni çim kar ve yağmur gibi durumlardan etkilenmemektedir, üzerinde su birikmemektedir. Yazın ise UV ışınlarına karşı korumalı olduğundan dolayı sararma, solma gibi bir durum yaşamazsınız. Böylece yapay çimi dört mevsim aynı tazelikte kullanabilirsiniz.

Suni çimin Çocuklar için Zararı Var mıdır?

Suni çim ürünlerimizin herhangi bir zararı yoktur. Tüm ürünlerimiz ağır metal testlerinden geçmiş olup, anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Üstelik suni çimin yapısı sayesinde çocuklar üzerinde rahatça oyun oynayabilirler. Üzerinde oynarken düştüklerinde ise; suni çimin düşüşü yumuşatıcı ve sürtünmeyi azaltıcı etkisi vardır. Ayrıca hayvanlar için de çok avantajlı bir üründür.

Balkona uygulamasını nasıl yapacağım?

Tüm ürünlerimiz falçata vb. el aletleri ile rahatlıkla kesilebilmektedir. Balkon ebatına göre kesip yerleşimini yapabilirsiniz.

2 Yorum. Yeni Yorum

 • bahçeme alacğaım suni çimi kendim uyguladuktan sonra fayanslarda leke bırakır mı

  Cevapla
  • Merhaba Süvayi Bey,

   Çıkarma sırasında herhangi bir problem yaşamazsınız. Doğru temizlik ürünleri ile fayansınızı temizleyebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü