Bahçe Çimi Olarak Neden Suni Çim Seçmeliyiz?

Suni çim üreticisi Nurteks olarak tüm yaşam alanları için en uygun çim halı ürününü üretiyoruz.

Bahçe Çimi Olarak Neden Suni Çim Seçmeliyiz?

Bahçe dekorasyonu yapmak, birçok unsuru bir araya getirmeyi gerektirir. Bahçede kullanılan zemin, havuz, çiçekler, mobilyalar; bahçe dekorasyonu yaparken  alternatiflerin bir arada olması ile seçime ve sonuca kavuşturulur. Bu alternatiflerden hangisini seçeceğiniz ise bahçenizi dekore edecek peyzaj mimarı ya da sizin tarafınızdan belirlenir. Bu yazımızda neden suni çim ürünü kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Bahçenizi dekore ederken nelere ihtiyacanız var ve tüm soruları ile suni bahçe çimi avantajları neler, bu konular hakkında bilgilendirme yapacağız.

Bahçe  Dekorasyonunda Suni Çim Kullanmanın Avantajları

Bakımı Kolaydır

Bahçe Çimi - Nurteks

Suni çim oldukça kolay bakımı yapılan bir üründür. Zemin alternatifi olarak seçeceğiniz sentetik çimin kaliteli bir ürün olduğunu göz önüne aldığımız takdirde bakımının kolay olduğunu da eklemek gerekir. Sadece sulama ve süpürme gibi genel bakımları yapılarak uzun süre zemin ürününüzü kullanabilirsiniz.

Uzun Süre Kullanıma Olanak Tanır

Suni çim uzun süre kullanıma olanak tanır. Garantisi olan, yapay çim olarak da adlandırılan bu ürünü uzun yıllar, çok fazla bakım gerektirmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vakit Kazandırır

Bahçe çimi olarak sentetik bir ürün tercih ettiğiniz takdirde; biçme, gübreleme sulama gibi ihtiyaçları, doğal çimdeki gibi olmadığından size zaman kazandırır. Kısa süre ziyaret ettiğiniz yazlığınız için çok iyi bir seçenektir. Yine sürekli olarak kullandığınız evinizin bahçesi için de size zamandan tasarruf ettirecek bir üründür.

Ekonomiktir

Bahçe Çimi - Nurteks

Suni çim, bakım ve zaman kazandırma açısından oldukça ekonomik bir üründür. Uzun süre kullanacak olmak, bakımının kolay olması ve bakım masraflarının doğal çimden az olması onu ekonomik bir ürün olmasını sağlar.

Doğa Olaylarına Karşı Dayanıklıdır

Yağmur güneş gibi doğa olaylarından etkilenmez. Eğer karlı bir havada suni çiminizi kullanmak isterseniz süpürge ile karları temizleyerek çiminizin üzerini açabilirsiniz.

Hayvan Dostudur

Hayvan dostu olan bir ürün olması onu avantajlı hale getirir. Suni çimin avantajları arasında en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de hayvan dostu bir ürün olmasıdır. Köpek veya kediniz üzerinde rahatlıkla gezebilir, oyun oynayabilir ve yapım aşamasında onun için çukur kazması için ayrı bir alan belirleyebilirsiniz.

Çocuklarınız Üzerinde Dilediği Gibi Oyun Oynayabilir

Yine antialerjik olması ve farklı seçenekleri sayesinde çocukların üzerinde çıplak ayakla gezebileceği, emekleyebileceği alternatifleri bulunmaktadır. Doğru ürünü seçtiğiniz takdirde çocuklarınız üzerinde çok rahat oyun oynayabilirler.

Suni Bahçe Çimi Sararmaz

Yapay çim, doğal çimlerde olduğu gibi sararma yapmaz. Güneşin UV ışınlarından etkilenmez ve gerekli bakımlar doğru şekilde yapıldığı takdirde uzun süre kullanıma müsaittir.

Sulama İhtiyacı Çok Azdır

Bahçe çimi çok fazla sulamaya ihtiyaç duymaz . Sadece sıcak havalarda serinletmek amacı ile sulama yapılır. Doğal çimde olduğu gibi düzenli ve her gün sulama yapmanıza gerek yoktur.

Yaz-Kış Kullanıma Uygundur

Bahçe Çimi - Nurteks

Yaz-kış kullanıma uygun bir üründür. Solma, sararma gibi negatif durumlar oluşturmadığı için uzun yıllar ilk günkü görünümünü korur ve her mevsim yeşil bir bahçeniz olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü